W bibliotece szkolnej odbyło się Jesienne Spotkanie z Poezją.

Mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni uczniowie z klas 6 – 8.

Do biblioteki, poza wierszami, przyciągał uczniów zapach herbaty i pysznych wypieków.

Uczennice biorące udział w spotkaniu wysłuchały wierszy polskich poetów utrzymanych w klimacie jesiennej zadumy. Mogły również posłuchać muzycznej interpretacji Sanah wierszy Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Adama Mickiewicza i innych znanych poetów.

Szczególne podziękowania należą się uczennicom klasy 5A, które wraz z wychowawczynią panią Ramoną Sosnowską pomogły dokonać wyboru wierszy na spotkanie z poezją.

Wszystkie uczestniczki wydarzenia zadeklarowały, że chętnie wezmą udział w kolejnym wieczorku poetyckim, który zaplanowany został na miesiąc luty, i którego tematyka związana będzie z Walentynkami. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych.

Magdalena Pawlik, Teresa Raszeja, Mira Skrzypkowska

W bibliotece szkolnej odbyło się Jesienne Spotkanie z Poezją.
Jesienne Spotkania z Poezją

Młodzi detektywi w bibliotece szkolnej

24 i 25 marca gościliśmy w bibliotece szkolnej młodych detektywów. Zmierzyli się oni z licznymi zadaniami. Musieli odnaleźć drogę do skarbu, rozpoznać skradziony obraz, odczytać zaszyfrowane wiadomości, wydedukować, kto jest złodziejem tortu, zmierzyć się z zagadkami detektywistycznymi wymagającymi spostrzegawczości , umiejętności dedukcji i logicznego myślenia. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas poszukiwania ukrytych w bibliotece szkolnej diamentów. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w detektywistycznych potyczkach.

Magdalena Pawlik, Teresa Raszeja, Mira Skrzypkowska

Młodzi detektywi w bibliotece szkolnej