VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny

W środę 28 lutego odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu było I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły osiągnęli najlepsze rezultaty i zdobyli pierwsze miejsce! Naszą szkołę reprezentowali Stanisław Pietruszka, Piotr Klause oraz Filip Rybus z klasy 8b.

Konkurs składał się z trzech etapów:

Etap I został przeprowadzany w naszej szkole. Zestawy zadań  obejmowały treści z fizyki oraz matematyki i były  przygotowane przez organizatorów.

Etap II był drużynowy i polegał na przygotowaniu przez zespół uczniów prezentacji multimedialnej na temat „Piękno w matematyce- Fraktale”.

Etap III odbył się w I LO w Wejherowie. W czasie trwania III etapu nasi uczniowie wykonali  doświadczenia z zakresu fizyki oraz rozwiązali  zadania z matematyki.

W doświadczeniu fizycznym Stanisław, Filip oraz Piotr musieli  dokonać pomiarów, analizować  wyniki, wykonać obliczenia i przedstawić swoją pracę. Ze wszystkim poradzili sobie znakomicie. W nagrodę zdobyli punkty do rekrutacji do szkoły średniej.

Rozdanie nagród odbędzie się 21 marca 2024 w I LO im. Króla Jana III Sobieskiego  w Wejherowie.

Gratulujemy naszej drużynie doskonałego przygotowania i zwycięstwa w konkursie.

Zdjęcia z konkursu: