W czwartek 2 czerwca odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu było I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły osiągnęli najlepsze rezultaty i zdobyli pierwsze miejsce! Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Farkowska z klasy 8g, Ola Melcer z klasy 8a oraz Łukasz Gąsiewicz z klasy 8d.

Konkurs składał się z trzech etapów:

Etap I został przeprowadzany w naszej szkole. Zestawy zadań obejmowały treści z fizyki oraz matematyki i były przygotowane przez organizatorów.

Etap II był drużynowy i polegał na przygotowaniu przez zespół uczniów prezentacji multimedialnej na temat „Matematyka i fizyka w życiu codziennym”.

Etap III odbył się w I LO w Wejherowie. W czasie trwania III etapu nasi uczniowie wykonali doświadczenia z zakresu fizyki oraz rozwiązali zadania z matematyki.

W doświadczeniu fizycznym Ola, Zuzia oraz Łukasz musieli dokonać pomiarów, analizować wyniki, wykonać wykresy i przedstawić swoją pracę. Ze wszystkim poradzili sobie znakomicie. W nagrodę zdobyli punkty do rekrutacji do szkoły średniej oraz kupony na zakupy w Empiku.

Gratulujemy naszej drużynie doskonałego przygotowania i zwycięstwa w konkursie!

Małgorzata Bieńkowska