27.09.2023

Uczniowie klasy III D na wystawie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

22 września Uczniowie klasy III D udali się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, gdzie mogli uwrażliwić się na piękno i rozbudzić w sobie poczucie estetyki.

Wszystko to dzięki zwiedzaniu wystaw obrazów Pani Marty Papierowskiej. Autorka osobiście opowiadała nam o zachwycającej wystawie obrazów, w której za pomocą techniki zwanej linorytem, w niesamowity sposób przedstawiała przyrodę. Kolejnym punktem były obrazy malowane na płótnie farbą olejną, które odkrywały piękno w tym co codzienne i odpychające. Na zakończenie zachwycaliśmy się wystawą „Z Afryki”, gdzie oglądaliśmy obrazy Pani Marty przedstawiające tytułową Afrykę jako wspomnienie fragmentu życia dziadków malarki oraz wyjątkowe fotografie Pana Artura Wyszeckiego, który pokazał codzienne życie tamtejszych mieszkańców.

To było cenne spotkanie, które otworzyło nas na sztukę i nauczyło, że piękno ma różne oblicza. Bardzo dziękujemy Pani Marcie Popierowskiej.

M. Chełminiacka

Galeria zdjęć klasy IIId podczas zwiedzania wystawy