Przygotowania do Święta Patrona Szkoły

19 kwietnia klasa 3e wybrała się do Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie.

W Izbie Pamięci poświęconej błogosławionej Alicji Kotowskiej można było zobaczyć przedmioty i dokumenty związane z jej osobą. Siostra Mateusza oraz starsi uczniowie tej placówki w ciekawy sposób opowiadali o wydarzeniach z życia patronki swojej szkoły. Byliśmy w miejscach, w których przebywała, pracowała i modliła się Siostra Alicja.

Nasza szkoła za patronów ma Piaśnickich Męczenników z II wojny światowej. W tym licznym gronie 12 tysięcy osób znajduje się również Alicja Kotowska – przełożona Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie i dyrektorka Prywatnego Żeńskiego Gimnazjum i dwuletniego LO. Warto poznać jej piękne życie, zaangażowanie dla dobra Ojczyzny i drugiego człowieka.

Gabriela Kitowska