Kolejnym etapem było Deutsches Technikmuseum oraz towarzyszące mu centrum nauki Spectrum Science Center. W muzeum techniki uczniowie poznawali rozwój transportu, lotnictwa i przemysłu, oglądając m.in. historyczne lokomotywy, samoloty i statki. Natomiast w Spectrum mogli samodzielnie eksperymentować i odkrywać prawa fizyki poprzez interaktywne stanowiska, co wzbudziło duże zainteresowanie i zaangażowanie.
Podczas spaceru po mieście nie zabrakło wizyty przy Bramie Brandenburskiej– jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Niemiec. Uczniowie zobaczyli również gmach Uniwersytetu Humboldta, a także charakterystyczny kościł cesarza Wilhelma, znany ze swojej niezwykłej architektury i złotego wnętrza. Na trasie znalazła się również Katedra Niemieca, stanowiąca ważny element historycznego centrum miasta.
Choć wycieczka była intensywna i momentami wyczerpująca, niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – za każdym razem mamy komplet uczestników. To najlepszy dowód na to, że uczniowie są zadowoleni i z entuzjazmem czekają na kolejne wyjazdy.
Już teraz zapraszamy na następną wycieczkę – tym razem w październiku! :)
Katarzyna Wojtasik