04.05.2023

Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

19, 20 i 21 kwietnia , przy boisku naszej szkoły, odbyły się Miejskie Igrzyska w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Rozgrywki rozpoczęli chłopcy z roczników 2010 i młodsi, do których przystąpili reprezentanci ze Szkół Podstawowych nr 8, 9, 11 oraz Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

Miejsce 1 – SP nr 8

Miejsce 2 – SP nr 11

Miejsce 3- SP nr 9

Miejsce 4 – SPZSZP.

Kolejnego dnia, w zawodach brali udział chłopcy z roczników 2008 i 2009. Do rywalizacji zgłosiły się cztery szkoły : SP nr 9, SP nr 11, SP nr 5 i SP nr 8.

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce 1- SP nr 8

Miejsce 2- SP nr 5

Miejsce 3 - SP nr 11

Miejsce 4 – SP nr 9.

Ostatniego dni, w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży, wzięły udział dziewczęta,  najpierw rocznik 2010 i młodsze, a później 2008 i 2009.

Klasyfikacja końcowa Igrzysk Dzieci (2010 i młodsze):

Miejsce 1 – SPZSZP

Miejsce 2- SP nr 11

Miejsce 2- SP nr 5

Miejsce 4- SP nr 9

Igrzyska Młodzieży w kategorii dziewcząt, cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem, gdyż do zawodów zgłosiły się tylko dwie drużyny- SP nr 9 i SP nr 8.

Po emocjonującym meczu, gospodynie tego spotkania, cieszyły się jednobramkową wygraną.

Zwycięscy Miejskich Igrzysk reprezentowali nasze miasto na szczeblu powiatowym, które ukończyli na następujących miejscach:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt – miejsce 3

Igrzyska Dzieci Chłopców – miejsce 2