Leśna przygoda uczniów klasy II C i II D

Tym razem uczniowie klasy II C i II D wybrali się na wspólną wycieczkę do Adventure Parku w Gdyni, gdzie przeżyli swoją „Leśną ekspedycję”.

Zajęcia te były nastawione na poznanie i zbliżenie jego uczestników. Dzieci pod czujnym okiem instruktora pokonywały szlak, wykonując przygotowane zadania. Każdemu zadaniu przyświecała myśl przewodnia. Były one nastawione były na: komunikację, współpracę, wyłonienie i rolę lidera, odpowiedzialność. Nasi uczniowie wykazali się nieograniczoną wyobraźnią, fantazją i wieloma zdolnościami. Oczywiście, jak to przy takich wyzwaniach bywa, nie zbrakło też konfliktów, co było dobrą okazją do wyjaśnienia dzieciom czym jest wsparcie, porozumienie oraz jak kontrolować emocje. Na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko, w czasie którego mogliśmy wymienić się swoimi przemyśleniami.

M. Chełminiacka

Zdjęcia uczniów w czasie zabawy