08.05.2023

Konkurs Wiedzy o Energetyce Jądrowej

W czwartek 20 kwietnia 2023 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Energetyce Jądrowej.

Celem konkursu była popularyzacja  wśród młodzieży szeroko pojętej nukleoniki, wiedzy z zakresu fizyki atomowej i jądrowej oraz energetyki jądrowej. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć na pytania związane z fizyką atomową i jądrową, termodynamiką oraz rozwiązać zadania dotyczące prądu elektrycznego.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek zajmujący się wspieraniem rozwoju zawodowego przyszłych pracowników pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Patronat nad konkursem objęli:

− dr Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski;

− Nadmorskie Stowarzyszenie Rozwoju Energetyki Jądrowej z siedzibą w Choczewie

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Hubert Konkol , Natan Wałdowski, Szymon Szkaradkiewicz , Michał Robaczewski , Hugo Lademann oraz Wiktor Dettlaff.

Odnieśliśmy wielki sukces – Natan zajął 2miejsce, a Szymon3!
Laureaci otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody – karty podarunkowe do księgarni Empik.

Gratulujemy naszym reprezentantom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.