GALA KONKURSU FILMOWEGO „PATRIA NOSTRA”

28 września 2023 roku w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się Gala Finałowa VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra – Region Północ.

Sam konkurs rozgrywany był w ubiegłym roku szkolnym i przeznaczony był dla młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat pod opieką osoby dorosłej. Drużyny składające się z trzech uczniów musiały przygotować 45- 60 sekundowy filmik lub animację na wybrany temat. W tegorocznej edycji wzięło udział 81 drużyn. Podczas Gali zaprezentowano dwadzieścia najlepszych prac oraz wręczono nagrody. Zaproszeni uczestnicy mogli również wysłuchać pięknego koncertu uczniów i wykładowców z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły ( obecnie już absolwenci). Trzy nasze drużyny znalazły się w pierwszej dwudziestce i zajęły odpowiednio:

• 20 miejsce – Maciej Ryński, Mateusz Szmitke, Mateusz Doktor
  •  17 miejsce – Szymon Szkaradkiewicz, Oliwier Hinz, Patryk Doktor
  •  9 miejsce  - Otylia Formela, Natan Wałdowski, Filip Gutowski

Wszystkie prace były piękne i wzruszające.

Naszym uczniom gratulujemy udanego debiutu w tym konkursie! Życzymy powodzenia w nowych szkołach!

Opiekun drużyn – Hanna Chuderska-Migel

GALA KONKURSU FILMOWEGO „PATRIA NOSTRA” - zdjęcia