Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole

Uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się 26 września – Dniu Języków Obcych.

To był dzień, który miał na celu nie tylko promowanie różnorodności kultur europejskich, ale także rozwijanie umiejętności językowych naszych uczniów. Uczniowie klas szóstych i siódmych stanęli na wysokości zadania i stworzyli niezapomniane przeżycia.

Główną atrakcją tego dnia był konkurs, w którym uczniowie rywalizowali ze sobą, prezentując swoją wiedzę na temat wylosowanych krajów Unii Europejskiej. Każda klasa otrzymała losowo przydzielony kraj i zadanie polegało na stworzeniu stanowiska reprezentującego ten kraj. Uczniowie musieli również przygotować przekąski charakterystyczne dla danego kraju, zaprojektować plakaty, przygotować prezentacje oraz ubrać się w barwy flagi wylosowanego kraju.

Nie można było nie zauważyć zaangażowania i kreatywności uczniów. Wszystkie stanowiska były pięknie udekorowane, a przekąski rozpływały się w ustach. Atmosfera była pełna radości i wzajemnej rywalizacji. Jednak to klasa 6d zaskoczyła wszystkich i zdobyła pierwsze miejsce, prezentując urok i smak Francji. Drugie miejsce przypadło klasie 6b, która zaprezentowała piękno Grecji, a trzecie miejsce zajęła klasa 7d i Austria.

Dodatkowo, dla uczniów klas siódmych przygotowany został specjalny konkurs sprawdzający ich wiedzę na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Były to pytania dotyczące geografii, kultury oraz języka tych krajów. Świetnie przygotowana klasa 7b okazała się niepokonana i zdobyła pierwsze miejsce w tym konkursie.

Dzień Języków Obcych był nie tylko okazją do zabawy i rywalizacji, ale także do poszerzania horyzontów i uczenia się o innych krajach i ich kulturach. To wyjątkowe wydarzenie podkreśliło znaczenie nauki języków obcych i otwarcia się na świat. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom. To był dzień, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo!