Dzień Dziecka i Dni Integracji w ÓSEMCE

1 czerwca był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Ten czwartek uczniowie na pewno zaliczą do udanych!  Moc atrakcji dzięki funduszom z Rady Rodziców, wizyta policji, stoisko z watą cukrową, przy której dzielnie trwała Pani Ewelina Brzeska, a jej pomocnikiem był Pan Paweł Prusinowski. A wszędzie śmiech, zabawa i radość. Do tego obchody  Dnia Dziecka połączono z Dniami Integracji "Razem Tworzymy Całość", a uczniowie Pani Doroty Tandek wystawili przedstawienie w języku angielskim, za które zdobyli II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie English Poetry and Drama.

Wychowawczynie klas integracyjnych 4-8 - nauczycielki specjalistki przygotowały ciekawe zajęcia dla młodszych uczniów, a nauczyciele wychowania fizycznego dla starszych.

Podczas tegorocznych Szkolnych Dni Integracji, organizowanych w dniach 1-2 czerwca przez zespół nauczycieli wspomagających, uczniowie ósemki brali udział w atrakcjach sportowych i Fabularyzowanym Rajdzie Pieszym.

1 czerwca na uczniów czekało przeciąganie liny, skoki w workach, papier, kamień nożyce, a nawet podwórkowa wersja znanej gry Double czy w końcu – bębnienie na piłkach, zwane drummingiem. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmiku https://drive.google.com/file/d/1u8CWElLdiW42VOkG_0ZdX6EUUtGk84Xw/view?usp=drivesdk

W piątek natomiast dzieci klas I-III wyruszyły na poszukiwania artefaktu historii – kości hetmańskiej, która z niewyjaśnionych przyczyn rozpadła się aż na siedem kawałków. Podczas podróży w czasie uczniowie spotkali patronów roku 2023, poznając ich barwne historie i dokonania. Fabularyzowany Rajd "Zagubieni w czasie" przyniósł wiele przyjemnych doznań i satysfakcji z wykonanych zadań.

Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka i Dni Integracji