Zadania Krasnoludków w projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"

Dzieci z grupy Krasnoludki wykonały cztery zadania z projektu edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

"Tu jest mój dom" zadaniem Krasnoludków było wysłanie pocztówki ze swoją miejscowością na adres organizatora projektu. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób i w jakim miejscu zapisujemy adres (imię i nazwisko adresata, ulica, kod, miejscowość).

Zadanie "Krakowiaczek niejeden"- taniec kaszubski

Krasnoludki odwiedziła Pani Sabina, która w tradycyjnym stroju kaszubskim zaprezentowała dzieciom alfabet kaszubski i taniec kaszubski "Szewc". Dzieci z wielkim zaangażowaniem próbowały się nauczyć podstawowych kroków tańca i śpiewu, zapoznały się również z instrumentami kaszubskimi (diabelskie skrzypce, burczybas) i miały okazję na nich zagrać. To była interesująca lekcja, pełna cennych informacji o naszym regionie.

Zadanie „Nasz kraj jest naj"

Dzieci z grupy KRASNOLUDKI dowiedziały się ciekawostek o naszym kraju, wykonały zadania związane z Polską i wspólnie oglądaliśmy kronikę Polski- przegląd naszej historii od pradziejów do współczesności.

Zadanie "Przybyli ułani"

KRASNOLUDKI razem z grupą BIEDRONECZEK wspólnie śpiewali piosenki o tematyce wojennej, folkowej i patriotycznej z angażowaniem Pań pracujących w naszej szkole.