Wizyta pani pszczelarki

Dnia 18 i 19 października w naszym przedszkolu gościliśmy panią, której wielką pasją jest pszczelarstwo. Celem spotkania było poznanie zwyczajów pszczół oraz roli, jaką odgrywają w przyrodzie.
Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową w specjalnym szklanym ulu. Poznaliśmy elementy stroju pszczelarza i każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego. Serdecznie dziękujemy za niezwykłą lekcję przyrody.

Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców.

IMG_2737.JPG

Dzień dyni

27 października obchodziliśmy dzień dyni. Świętowanie zaczęliśmy od przygotowania dyniowych opasek i degustacji pestek dyni. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najzabawniejszą dynię. I miejsce za dynię Minionka otrzymała Marysia, II miejsce za Myszkę Minnie - Nikola, a III miejsce za wesołą czarownicę otrzymał Wiktor. Wyróżnienia otrzymali: Kajtek G, Amelka K, Melania. Wszystkie prace były piękne ! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wykonanie tych wspaniałych prac razem z dziećmi. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę w "wyturlaj dynię". Zabawa polega na uzupełnieniu kolejnych elementów rysunku zgodnie z planszą do gry. Zwieńczeniem naszego dyniowego święta było upieczenie dyniowych babeczek ! Przekonaliśmy się, że tarcie dyni wcale nie jest takie proste :)

IMG_2826.JPG
DANE

Kontaktowe

Dane adresowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
map.png