Zadania Biedroneczek w projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"

Biedroneczki zrealizowały 5 zadań z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”

1.      Przybyli ułani- Biedroneczki wraz z grupą Krasnoludki odśpiewały pieśni o tematyce patriotycznej, wojennej i folkowej z zaangażowaniem Pań pracujących w naszej szkole.

2. Herb mojego miasta- Biedroneczki zapoznały się z herbem swojego miasta- Wejherowa. Dzieci poznały jego historię oraz wygląd, a następnie wspólnie wykonały go przy użyciu różnych technik plastycznych.

3. Tu jest mój dom- Biedroneczki wypisały oraz wysłały pocztówkę ze swojej miejscowości do organizatora projektu. Przy okazji dzieci miały możliwość zapoznać się ze sposobem adresowania pocztówki.

4. Nasz kraj jest naj- Biedroneczki przypomniały sobie najważniejsze informacje dotyczące naszego kraju. Poznały kilka ciekawostek, obejrzały Kronikę Polski oraz książkę na temat swojej miejscowości ,,Historia Wejherowa”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną zawierającą symbole Polski.

5. "Krakowiaczek niejeden"- taniec kaszubski. Dnia 14.02.2023 Biedroneczki gościły Panią Sabinę, nauczyciela języka kaszubskiego w stroju regionalnym w ramach projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Pani Sabina zaprezentowała kaszubskie instrumenty( Diabelskie Skrzypce i burczybas) na których dzieci miały możliwość zagrania, nuty kaszubskie z jednoczesnym zaśpiewaniem. Dzieci zapoznały się z dziecięcym strojem kaszubskim, dwoje z nich mogło się w nim zaprezentować. Ponadto dzieci miały okazję nauczyć się tańca kaszubskiego ,,Szewc” przy akompaniamencie. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcie i podziękowały za spotkanie.