Kino sferyczne

3 listopada w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawych edukacyjnych filmów pod kątem 360º. Tygryski poznawały świat przyrody odkrywając "Tajemnice drzew". To było niesamowite przeżycie !

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców.

Kino sferyczne

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada obchodziliśmy dzień postaci z bajek. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Zabawom, tańcom i konkursom nie było końca. Dzieci brały także udział w bajkowym quizie, rozwiązywały zagadki i rozpoznawały bajki na podstawie ich charakterystycznych elementów. Przeniesienie w świat bajek sprawiło przedszkolakom wiele radości.

Dzień Postaci z Bajek

Święto Niepodległości

"Kochamy nasz rodzinny kraj,
gdzie pachnie bzami piękny maj.
Tu chcemy zawsze mieszkać,
po własnych biegać ścieżkach."

 

9 listopada Tygryski wystąpiły na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaśpiewaliśmy utwór "Rodzinny kraj".

Tym samym zrealizowaliśmy dwa zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała": zadanie 1 zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego oraz zadanie 2 "Żeby Polska była Polską" - zorganizowanie inscenizacji lub Apelu z okazji 11 listopada.

Święto Niepodległości

Wyjście do kina na film "Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka"

15 listopada wybraliśmy się do Wejherowskiego Centrum Kultury, aby w ramach projektu "Nowe horyzonty edukacji filmowej" obejrzeć film "Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka". Pokaz filmu był okazją do dyskusji na temat czy warto rozmawiać z bliskimi o swoich problemach i dlaczego, a także czy warto unosić się honorem czy lepiej poprosić o pomoc.

Wyjście do kina na film

Bal u Królowej Jadwigi

W nawiązaniu do tematu tygodniowego o polskich legendach, dzieci z grupy Tygryski i Pszczółki wzięły udział w balu u królowej Jadwigi. Przedszkolaki przez cały tydzień poznawały legendy, słuchały opowieści o polskich władcach, dowiedziały się także sporo o zwyczajach panujących na królewskim dworze. Samodzielnie przygotowały najważniejszy atrybut królewski, czyli koronę. Na balu nie mogło zabraknąć tańców dworskich oraz dawnych zabaw. W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie 6 z modułu IV międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

 

Bal u Królowej Jadwigi

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły, śpiewały, słuchały misiowych bajeczek, a także wykonały misiowe prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia

Warsztaty SmartLab - ekofarby

29 listopada Tygryski wzięły udział w warsztatach Smart Lab - ekofarby. Dzieci tworzyły własne farbki z ekologicznych składników, a następnie malowały bajkowe obrazki.

 

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców.

Warsztaty SmartLab - ekofarby
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU