Kącik przyrodniczy

Tygryski założyły kącik przyrodniczy-zasiały rzeżuchę oraz fasolę.

Kącik przyrodniczy

Teatrzyk "Ważne numery"

05.04 odwiedził nas Teatr Magmowcy ze swoim przedstawieniem pt. „Ważne numery”. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się, co wydarzyło się przy straganie Pani Cybulskiej. Razem z p. Cybulską przeżywały zaginięcie małego psiaka, chorobę, a nawet pożar! Na szczęście w pobliżu był dzielny policjant Ignacy, który razem z dziećmi przebranymi za pogotowie, straż pożarną, policję, straż miejską oraz ekipę sprzątającą, ruszają na pomoc Pani Cybulskiej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spektaklu i uświadomiły sobie jak istotne są numery alarmowe.

Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców. 

Teatrzyk

Wielkanocny zajączek

W środę przed Świętami Wielkanocnymi wybraliśmy się na działkę w poszukiwaniu prezentów od zajączka. Najpierw musieliśmy wykonać różne zadania i odpowiedzieć na pytania związane z Wielkanocą, a następnie szukaliśmy upominków, które były dobrze ukryte przez zajączka 🐰 Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Uśmiechom i radości nie było końca.

 
 

Wielkanocny zajączek

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi utrwaliliśmy eko zasady, wybraliśmy się na sprzątanie okolic szkoły, ćwiczyliśmy naukę czytania, poprzez układanie z pociętych liter wyrazów,a także przesadziliśmy fasolkę ze słoika do doniczki, którą zaczęliśmy hodować przed świętami.

Dzień Ziemi

Szkoła Nowoczesnego Pasażera

W dniach 26-27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Szkoła Nowoczesnego Pasażera, zorganizowane przez spółkę InnoBaltica, odpowiedzialną za wdrożenie w województwie pomorskim systemu FALA. W ramach warsztatów przedszkolaki poznały nowoczesne narzędzia do planowania i opłacania podróży, poszerzyły swoją wiedzę o bezpieczeństwie w podróży i pierwszej pomocy. Miały także możliwość wcielić się w rolę pasażera w Innobusie - pojeździe edukacyjnym, w którym zamontowane zostały demonstracyjne systemy ukazujące działanie poszczególnych elementów systemu FALA.

Szkoła Nowoczesnego Pasażera

Mali Wielcy Odkrywcy - moduł 3

Tygryski wzięły udział w trzecim module programu Mali Wielcy Odkrywcy. Tematem pierwszego dnia był opór powietrza. Obejrzeliśmy film edukacyjny „Powietrze”, sprawdzaliśmy, jak zachowuje się kartka upuszczona z wysokości (w różny sposób), badaliśmy czy opór powietrza zawsze przeszkadza-wykonaliśmy spadochron z papierowego ręcznika. Kolejnego dnia poznawaliśmy właściwości powietrza poprzez zabawy badawcze i sensoryczne, wykonaliśmy doświadczenie z workami Bernoulliego oraz eksperyment z zanurzaniem piłeczek w wodzie. Nie zabrakło również ćwiczeń oddechowych z wykorzystaniem piórek i kulek. Motywem przewodnim trzeciego dnia był balon. Przypomnieliśmy sobie w jaki sposób można nadmuchać balon bez użycia pompki (eksperymenty wykonane we wcześniejszych etapach projektu), wykonaliśmy doświadczenie z dmuchaniem balonu nałożonego na butelkę z ciepłą i zimną wodą, sprawdzaliśmy w jaki sposób gorąca woda i powietrze działa na zgniecione piłeczki, badaliśmy jaki kształt ma powietrze, a także zrobiliśmy balonową rakietę. Następny dzień poświęcony był sile oddychania. Sprawdzaliśmy siłę naszego oddechu-stworzyliśmy dmuchajkę, czyli zabawkę oddechową z wykorzystaniem woreczków strunowych, słomek i skrawków papieru. Zrobiliśmy także model płuc, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak działają nasze płuca podczas oddychania. Tematem ostatniego dnia były wiatraki. Przypomnieliśmy sobie w jaki sposób można wykorzystać siłę wiatru, stworzyliśmy żaglówki z nakrętek i testowaliśmy ich działanie za pomocą naszego oddechu, skonstruowaliśmy także własny wiatromierz. Na zakończenie wybraliśmy się na spacer w okolice przedszkola z naszym wiatromierzem i wiatraczkiem, testowaliśmy ich działanie, a także zobaczyliśmy prawdziwy wiatromierz.
W ramach podsumowania projektu dzieci otrzymały legitymacje Małych Wielkich Odkrywców, balony, ołówki i podkładki. Dziękujemy Fundacji PGNiG za wspaniały projekt !

Mali Wielcy Odkrywcy - moduł 3
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU