"Dzieci dzieciom"

Nasza grupa dołączyła do akcji charytatywnej, której przewodnie hasło brzmi "Nie znam Cię ale chciałbym Ci złożyć najpiękniejsze życzenia". Przygotowane przez nas kartki świąteczne będą rozdane dzieciom w szpitalach i osobom starszym z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie w dniu "Mikołajek". Mamy nadzieję, że sprawią wszystkim radość i wprowadzą w świąteczny nastrój.

Mikołajki

Mikołajki

Przedstawienie "Era renifera"

8 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie "Era renifera" w wykonaniu teatru MagMowcy. Poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców.

Przedstawienie

Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

16 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", w którym brały udział dzieci z grup Pszczółki i Tygryski.

 

Grupa Pszczółki:

I miejsce - Mikołaj i Sylwek

II miejsce - Jadzia

III miejsce - Agatka

Wyróżnienia: Henio, Miluś, Hubert, Sofia, Marysia, Blanka, Elizka

 

Grupa Tygryski:

I miejsce - Nikola

II miejsce - Wojtek

III miejsce - Zosia J.

Wyróżnienia: Bartek, Melania, Marysia, Kajtek G, Tomek, Michał, Zosia M, Jaś W.

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie dzieciom i rodzicom !

Rozstrzygnięcie konkursu

Świąteczne przedstawienie

"Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają. 

Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają..."

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest prezentacja świątecznych inscenizacji. Po raz kolejny mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i miła atmosfera.

Świąteczne przedstawienie

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny poczęstunek przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Dziękujemy Państwu bardzo za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. 

Prezenty dla dzieci zostały sfinansowane przez Radę Rodziców. 

Wigilia

Mali Wielcy Odkrywcy

Dzieci z grupy Tygryski wzięły udział w pierwszym module programu edukacyjnego Mali Wielcy Odkrywcy. Tematem pierwszego dnia był zegar. Wysłuchaliśmy słuchowiska „Wynalazek kołem się toczy”, poznaliśmy różne rodzaje zegarów, dowiedzieliśmy się w jaki sposób dawniej mierzono czas. Każde dziecko stworzyło własny model zegara, a razem skonstruowaliśmy prawdziwy zegar, który wisi teraz w naszej sali. Kolejny dzień poświęcony był kołom. Szukaliśmy w naszym otoczeniu kół. Testowaliśmy, czy różnego rodzaju przedmioty będą się toczyć czy zsuwać po zjeżdżalni. Stworzyliśmy modele samochodów z wykorzystaniem rolek, słomek, plasteliny, patyczków, a następnie sprawdzaliśmy, jak poruszają się po różnych powierzchniach. Następnego dnia stworzyliśmy na dywanie makietę miasta, po którym poruszały się nasze samochody. Projektowaliśmy własne pojazdy, które mogłyby zastąpić samochody i tworzyliśmy ich modele. Tematem czwartego dnia były kołowroty. Obejrzeliśmy film o Ignacym Łukasiewiczu, dowiedzieliśmy się czym jest wiertnica i w jaki sposób działa. Każde dziecko stworzyło własny model kołowrotu z wykorzystaniem rolek, słomek i sznurka. Ostatni dzień poświęcony był kuli. Poznaliśmy różnicę między kołem a kulą. Bawiliśmy się w zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem piłek i szklanych kulek, a także lepiliśmy z plasteliny różne kształty i sprawdzaliśmy które się toczą.

Mali Wielcy Odkrywcy
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU