Wycieczka do sklepu ze zdrową żywnością

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Z ekologią na Ty” w którym bierzemy udział zrealizowaliśmy wyzwanie 4 z modułu IV udając się na wycieczkę do sklepu ze zdrową żywnością. Dzieci miały okazje zwiedzić warzywniak i zapoznać się ze wszystkimi warzywami i owocami. Na koniec każdy przedszkolak wybrał owoc, który w sali z apetytem wspólnie zjedliśmy

Wycieczka do sklepu ze zdrową żywnością

Wycieczka do lasu

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty" w którym bierzemy udział zrealizowaliśmy wyzwanie 1, 3 i 7 z modułu II. W ramach tego udaliśmy się na wycieczkę do lasu. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma las w przyrodzie, doświadczyły przyrody różnymi zmysłami np. poprzez dotykanie kory drzew, powierzchni liści, słuchanie szumu drzew, śpiewu ptaków, podziwianie barw przyrody. Na koniec wykonaliśmy prace techniczną ,,Las w słoiku”.

Wycieczka do lasu

Dzień postaci z bajek

Z okazji dnia postaci z bajek w grupie Pszczółek odbył się bajkowy bal. Dzieci przebrały się w ulubione postacie z bajek i spędziły czas bardzo wesoło. Nie zabrakło też bajkowych zadań, zagadek i piosenek.

Dzień postaci z bajek

Sałatka jarzynowa według przepisu babci

Nasza grupa bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Korzystając z okazji, że w tym tygodniu był dzień zdrowego śniadania wykonaliśmy zadanie nr 2 z modułu 5 czyli regionalną potrawę według przepisu babci. Była to oczywiście sałatka jarzynowa. Dzieciaki bawiły się świetnie, a na koniec każdy chętnie degustował wspólnie zrobione danie.

Sałatka jarzynowa według przepisu babci

Bal u Królowej Jadwigi

W nawiązaniu do tematu tygodniowego o polskich legendach, dzieci z grupy Tygryski i Pszczółki wzięły udział w balu u królowej Jadwigi. Przedszkolaki przez cały tydzień poznawały legendy, słuchały opowieści o polskich władcach, dowiedziały się także sporo o zwyczajach panujących na królewskim dworze. Samodzielnie przygotowały najważniejszy atrybut królewski, czyli koronę. Na balu nie mogło zabraknąć tańców dworskich oraz dawnych zabaw. W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie 6 z modułu IV międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

 

Bal u Królowej Jadwigi

Dzień Pluszowego Misia

W grupie Pszczółek obchodziliśmy dzień misia. Dzieci dowiedziały się jak powstała maskotka misia, wykonały wiele misiowych zadań, a także ćwiczyły misiową gimnastykę. Nie zabrakło też misiowych ćwiczeń logopedycznych i piosenki o ukochanym niedźwiadku.

Dzień Pluszowego Misia

Warsztaty SmartLab

Dziś odwiedziło nas SmartLab przeprowadzając kreatywne warsztaty z tworzenia eko-farb. Dzieci zamieniły się w małych chemików i bawiły się świetnie.

Warsztaty SmartLab
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU