Nasze projekty

Projekt czytelniczy "Lubimy bajki"

wróć do wszystkich
Wróć

''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

                                                                               Wisława Szymborska

 


Grupy przedszkolne: "Misie" i "Jeżyki" biorą udział w projekcie czytelniczym "Lubimy bajki" autorstwa p. Magdaleny Gruchel.

Założeniem opracowanego projektu jest umożliwienie dzieciom poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych poprzez jak najczęstszy kontakt z książką oraz dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach z tekstem. Czytanie uspokaja, wycisza i relaksuje, zawsze wiąże się z przyjemnością i miłymi wrażeniami. Projekt ma ułatwić dziecku wyrażanie przeżyć, emocji i doświadczeń życiowych nabytych w czasie poznawania bajek i baśni, rozwinąć wiarę w siebie i swoje możliwości.  

Dnia 5 listopada misiowa sala zamieniła się w "krainę bajek". Dzieci przyniosły zabawki, maskotki, przedmioty oraz stroje swoich ulubionych postaci z bajek. Dzień minął szybko, ale w naszej pamięci pozostanie ten radosny czas pełen zabaw, zagadek i pozytywnych wrażeń. Za wspólną bajkową zabawę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Misie w ramach projektu czytelniczego "Lubimy bajki" odwiedziły szkolną bibliotekę gdzie zapoznały się z pracą bibliotekarza. Misom ta wizyta tak bardzo się spodobała, że wyraziły ochotę na założenie karty czytelnika dla gr. "Misie" oraz wypożyczenie kilku książek do czytania.

W ramach projektu czytelniczego "LUBIMY BAJKI" wysłuchaliśmy opowiadania o "Smutnej książeczce" oraz dowiedzieliśmy się czego nie lubią książki. Nasze "książkowe pogotowie ratunkowe" 😏🙂 naprawiło kilka książek , które mogły powrócić do kącika. Wykonaliśmy także "misiowe zakładki" do książek.

W ramach projektu czytelniczego "Lubimy bajki" Misie po raz kolejny odwiedziliśmy bibliotekę szkolną - tym razem po to, żeby oddać przeczytane książki i wypożyczyć nowe🤗.
Przy okazji odwiedziliśmy gabinet pani dyrektor i wręczyliśmy zaproszenie do udziału w naszym projekcie tj. do czytania nam bajek.
Do czytania zaprosiliśmy także panią vice dyrektor, panie bibliotekarki, sekretarki oraz innych pracowników z przedszkola🙂.

Przedstawienie "Era Renifera".

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Aby uprzyjemnić czas oczekiwania podarowaliśmy naszym pociechom przedsmak Bożego Narodzenia w postaci spektaklu teatralnego „Era Renifera” w reżyserii Teatru MagMowcy. Otuleni światłem kolorowych lampek i zapachem igliwia, poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Przedstawienie

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przeczytanie ciekawych opowieści, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

"Misiowa" twórczość plastyczna inspirowana poznanymi wierszami i opowiadaniami.

Pierwszy dzień w naszej "mini-biblioteczce"...
👍😍🥰
Dużo wrażeń, radości i zaciekawienia🤩🤩🤩
Życzymy miłej lektury

Wizyta w Bibliotece Powiatowej

08.02 Jeżyki odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. 📚 Poznaliśmy rodzaje książek oraz wzięliśmy udział w zajęciach.

Wizyta w Bibliotece Powiatowej

Zapraszamy na przedstawienie...

Misie postanowiły zabawić się w teatr :) W naszym misiowym teatrze wystawiliśmy spektakl pt. „Trzy małe świnki” 🐷🐷🐷🐺 Dzieci dowiedziały się również jak powinny prawidłowo zachowywać się w teatrze oraz jak wyglądają kulisy teatru. Nauczyliśmy się jak poprawnie kupić bilet w teatrze, a na koniec sprawdziliśmy swoje umiejętności aktorskie :P

Zapraszamy na przedstawienie...

Zabawy i zagadki teatralne

Podczas zajęć poznaliśmy nowe słowa związanymi z teatrem: aktor, scena, kurtyna, rekwizyty, widownia itp.
Wiemy, że w teatrze też są lalki a nazywają się: pacynka, kukiełka i marionetka.

Zabawy i zagadki teatralne

Bajka na ścianie

Dziś przenieśliśmy się w czasie i obejrzeliśmy bajkę na ścianie pt. "O dzielnym marynarzyku" z rzutnika z czasów PRL. W tym naszym kinie obraz nie był do końca wyraźny, postacie nie ruszały się, nie było muzyki ale można było dostrzec "magię starego kina" oraz wielkie zaciekawienie dzieci "nietypową" projekcją.
👍🤩👍
Poza tym największą frajdą dla dzieci był fakt, że kino musiało odbyć się w szatni - w najciemniejszym miejscu naszego budynku🙂.

Bajka na ścianie

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

W "MIĘDZYNARODOWYM DNIU PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZY" nie zapomnieliśmy o naszych wspaniałych paniach pracujących w bibliotece szkolnej.
Wszystkie "MISIE"🐻 mocno wyściskały p.Teresę i p.Magdę oraz podziękowały za ich pracę dającą dzieciom wiele radości.🤩

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Skierowanego do dzieci z grup przedszkolnych Misie oraz Jeżyki. 

Misie:
I miejsce: Marysia
II miejsce Borys
III miejsce Klara
Wyróżnienie: Błażej, Olek, Maks, Nikoś, Marysia, Szymon, Franek, Adaś, Sylwia, Albercik. 

Jeżyki:

I miejsce Ignacy

II miekjsce Piotruś

III miejsce Marysia D.

Wyróżnienie: Milenka, Marysia B., Adi, Mateusz, Amelka


🥰 Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za takie duże zaangażowanie 🥰
Wszystkie prace były przepiękne!

"Książka o mnie"

Przedstawiamy efekt naszej kilkutygodniowej pracy - "Książkę o mnie", którą wykonaliśmy w ramach projektu czytelniczego "Lubimy bajki". Mamy nadzieję, że książka będzie ciekawą lekturą dla rodziców🙂

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU