Sztuczny śnieg

Skoro "zima odpoczywa"😉...
to my postanowiliśmy zrobić swój "sztuczny śnieg", który nie jest zimny i mokry🙂😳.

Sztuczny śnieg
Bitwa na

Bitwa na "śnieżki"

Zabawy ruchowe z nietypowym przedmiotem: kartką papieru😉 zakończone "śnieżną bitwą"😏.

Zapraszamy do ptasiej stołówki :)

Misie wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dowiedzieliśmy się jakie ptaki zostają z nami na zimę i jak należy o nie dbać. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

Zapraszamy do ptasiej stołówki :)

"Jestem bezpieczny zimą"

Franek wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Jestem bezpieczny zimą". 

Czytanie bajeczek

Dziękujemy naszym gościom: p. Bożence, p. Danusi oraz p.Natalii i p. Monice za przeczytanie ciekawych bajeczek :) 

Czytanie bajeczek
W karnawale same bale!

W karnawale same bale!

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Już nie możemy docekać się kolejnego balu! :D 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.  

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

Dzień Babci i Dziadka
Ekologiczne zabawki

Ekologiczne zabawki

Misie w ramach projektu "Z ekologią na Ty" zrealizowały moduł V - PAPIEROWE DZIEŁA. Wykonaliśmy papierowe lornetki.

Kodeks ekologa

Misie realizując zadania z projektu "Z ekologią na Ty" wykonały zadanie z modułu I - "Kodeks ekologa". W ramach tego modułu stworzyły wspólnie regulamin młodego ekologa.  

Kodeks ekologa

"Czyste powietrze w praktyce"

Meldujemy realizację zadań z projektu edukacyjnego "LIDER LOKALNEJ EKOLOGII". Temat : "Czyste powietrze w praktyce". Poznaliśmy zasady ochrony środowiska, zasady segregacji odpadów oraz źródła dymów.

Mali Wielcy Odkrywcy - Kuchenne eksperymenty

Rozpoczęliśmy moduł 2 projektu „Mali wielcy odkrywcy”- KUCHENNE EKSPERYMENTY. Dzisiaj poznawaliśmy właściwości drożdży. Dzieci dowiedziały się dlaczego ciasto drożdżowe rośnie. Przeprowadziliśmy eksperyment z trzema butelkami- pierwsza wypełniona ciepła wodą, cukrem oraz drożdżami, druga wypełniona drożdżami, zimną wodą oraz cukrem, a trzecia ostatnia wypełniona ciepłą wodą i drożdżami. W eksperymencie sprawdzaliśmy, co stanie się z balonami nałożonymi na butelki… jeden balon urósł! 😀 Na zakończenie naszych kuchennych rewolucji przygotowaliśmy pyszne bułeczki, które dzieci zjadły ze smakiem

Mali Wielcy Odkrywcy - Kuchenne eksperymenty
Mali Wielcy Odkrywcy - Na biało

Mali Wielcy Odkrywcy - Na biało

Podczas realizacji drugiego tematu z projektu Mali Wielcy Odkrywcy rozwijaliśmy swoją postawę badawczą poprzez poznawanie właściwości mąki. Dowiedzieliśmy się, że istnieją różne rodzaje mąk oraz do czego służą. Obserwowaliśmy mąkę przez lupę, poznaliśmy jej strukturę oraz zapach. Na koniec stworzyliśmy własne „gniotki” z balonów i mąki ☺️☺️☺️

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU