JESIENNY SPACER

"Misie" udały się na jesienny spacer z wężem "Felkiem". Podczas spaceru poznały teren w okolicy przedszkola oraz obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie porą jesienną: spadające, kolorowe liście, kałuże po deszczu oraz chłodne powietrze. Wyjście na spacer było również okazją do treningu samodzielności podczas ubierania się i rozbierania.

JESIENNY SPACER
Barwy Jesieni

Barwy Jesieni

Maksio wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Barwy jesieni" organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach. Gratulujemy kreatywności oraz zaangażowania w pracę :D 

Dzień dziewczynek

11 października misiowe damy obchodziły Dzień Dziewczynek z tej okazji koledzy z grupy przygotowali dla nich słodkie prezenty, a one same wykonały "legitymację super dziewczynki". 

Dzień dziewczynek
Dzień Dyni

Dzień Dyni

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!” 

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Udało nam się również wykonać jesienną sesję fotograficzną na green sceenie :) 

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa maluszków postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas jej robienia przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę! Mniam!

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji :D 

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa
Szaszłyki owocowe

Szaszłyki owocowe

Przygotowanie szaszłyków owocowych to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku Dzieci wykonały witaminki na patyku, a następnie je degustowały. Wszystkim bardzo smakowały! Wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji :D 

 

Kolorowy tydzień

Wraz z nadejściem jesieni w naszej grupie zrobiło się kolorowo. Każdego dnia dzieci wybierały garderobę w danym kolorze: zielony w poniedziałek, czerwony we wtorek, pomarańczowy w środę, żółty w czwartek i brązowy w piątek.
Organizacja "kolorowego jesiennego tygodnia" była okazją do poznania barw jesiennych oraz utrwalenia nazw kolorów oraz ciekawą zabawą kolorami.

Kolorowy tydzień
Gimnastyka ważna sprawa! :)

Gimnastyka ważna sprawa! :)

Zajęcia ruchowe zawsze wywołują uśmiech na twarzy :D 

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU