Mali Wielcy Odkrywcy - Wybuchowo i musująco

Na dzisiejszych zajęciach dzieci wykonywały eksperymenty z wykorzystaniem sody i octu 🙂 Zmysłami poznawaliśmy właściwości tych produktów (jak pachnie? jakie jest w dotyku? jak wygląda?). Udało nam się napompować balon bez użycia powietrza oraz stworzyliśmy własny wulkan! ☺️☺️

Mali Wielcy Odkrywcy - Wybuchowo i musująco
Mali Wielcy Odkrywcy - W kolorze

Mali Wielcy Odkrywcy - W kolorze

Tematem dzisiejszych zajęć były KOLORY ☺️ Wykonywaliśmy różne eksperymenty z barwnikiem spożywczym (barwienie tulipanów) oraz bibułą (barwienie ryżu). Wykonaliśmy tęczę na mleku oraz stworzyliśmy prace super szpiegów z niewidzialnym tuszem (sok z cytryny) 🙂 Sprawdziliśmy również czy potrafimy skurczyć żelki (woda+sól) lub je powiększyć (woda).

Czytanie bajeczek :)

❤️DZIĘKUJEMY❤️ mamie Borysa, która w ramach projektu "Lubimy bajki" odwiedziła nas i przeczytała „Kota w butach” ☺️☺️☺️ zapraszamy również innych rodziców do odwiedzenia nas z bajeczką. 

Czytanie bajeczek :)
Mali Wielcy Odkrywcy - Owoce i warzywa

Mali Wielcy Odkrywcy - Owoce i warzywa

Dzisiaj zakończyliśmy drugi moduł projektu Mali Wielcy Odkrywcy ☺️☺️☺️ Tematem zajęć były owoce i warzywa. Rozwijaliśmy swoją postawę badawcza poprzez poznawanie ich różnymi zmysłami 😉 Z ryżu, który wczoraj został przez nas zabarwiony bibuła stworzyliśmy prace plastyczne 🥰 A nasze pięknie zabarwione tulipany podarowaliśmy pani Dyrektor

"Miłość, radość, przyjaźń..."

Hanusia bierze udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Miłość, radość, przyjaźń..." Życzymy dużo sukcesów! :D 

Projekt czytelniczy

Projekt czytelniczy "Lubimy bajki"

Pierwszy dzień w naszej "mini-biblioteczce"...
👍😍🥰
Dużo wrażeń, radości i zaciekawienia🤩🤩🤩
Życzymy miłej lektury

"Bal u Pana Misia"

Z wielką dumą i radością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola zostały wyróżnione w konkursie plastycznym pt. "Bal u Pana Misia":


I miejsce - Sylwia Kalkowska gr. "Misie";
II miejsce - Michalina Kur z gr."Biedroneczki".


Organizatorem konkursu było Wejherowskie Centrum Kultury.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Muzyczne opowieści

Muzyczne opowieści

Podsumowanie całego MUZYCZNEGO TYGODNIA 🎹🎷🎺🎸🎻🪘🥁🪗
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę a najbardziej aktywnym przedszkolakom, którzy rozwiązali muzyczne zagadki - gratulujemy :D

Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

 

Walentynki
W świecie figur geometrycznych

W świecie figur geometrycznych

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” 

Tłusty czwartek obchodziliśmy w przedszkolu 16 lutego. To chyba ulubione święto wszystkich łasuchów. Tradycja nakazuje, aby w tym dniu każdy zjadł przynajmniej jednego pączka. Oczywiście u nas również nie odbyło się  bez degustacji pączków. Był to kolejny miły dzień, ale także okazja do przypomnienia i podtrzymywania tradycji i zwyczajów ludowych. Podobno nie da się zjeść pączka bez oblizywania się. Nam w przedszkolu nie udało się, a Państwu w Waszych domach?

Dzień kota

Miau­czy ko­tek: miau!
- Coś ty, kot­ku, miał?
- Mia­łem ja mi­secz­kę mlecz­ka,
Te­raz pu­sta jest mi­secz­ka,
A jesz­cze bym chciał.

Dzień kota
Zapraszamy do teatru

Zapraszamy do teatru

Dzisiaj w naszym misiowym teatrze wystawiamy spektakl pt. „Trzy małe świnki” 🐷🐷🐷🐺 Dzieci dowiedziały się jak powinny prawidłowo zachowywać się w teatrze oraz jak wyglądają kulisy teatru. Nauczyliśmy się jak poprawnie kupić bilet w teatrze, a na koniec sprawdziliśmy swoje umiejętności aktorskie :P 

Zasady zachowania przy stole

"Od teraz każdy przedszkolak wie, jak przy stole zachować się". 👍👍👍

Zasady zachowania przy stole
Zabawy i zagadki teatralne

Zabawy i zagadki teatralne

Podczas zajęć poznaliśmy nowe słowa związanymi z teatrem: aktor, scena, kurtyna, rekwizyty, widownia itp.
Wiemy, że w teatrze też są lalki a nazywają się: pacynka, kukiełka i marionetka.

Bajka na ścianie

Dziś przenieśliśmy się w czasie i obejrzeliśmy bajkę na ścianie pt. "O dzielnym marynarzyku" z rzutnika z czasów PRL. W tym naszym kinie obraz nie był do końca wyraźny, postacie nie ruszały się, nie było muzyki ale można było dostrzec "magię starego kina" oraz wielkie zaciekawienie dzieci "nietypową" projekcją.
👍🤩👍
Poza tym największą frajdą dla dzieci był fakt, że kino musiało odbyć się w szatni - w najciemniejszym miejscu naszego budynku🙂.

Bajka na ścianie
Dzień dinozaura

Dzień dinozaura

Tego dnia nasza sala zmieniła się w niezwykły kąciki. Magiczny jurajski park, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, zdjęcia, książki o dinozaurach stworzył niezwykły, tajemniczy klimat dzisiejszego dnia. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, dzięki przygotowanym zabawom i zadaniom poznawały życie dinozaurów. Dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.

Nasze emocje

Każdej sekundzie naszego życia towarzyszą emocje. Są one również nieodłącznym elementem życia naszych dzieci, bez względu na ich wiek czy środowisko w jakim żyją. Misie dowiedziały się jakie są emocje, nauczyły się je rozpoznawać i jak z nimi radzić. 

Nasze emocje
Warsztaty z robienia pizzy

Warsztaty z robienia pizzy

Nasze przedszkole odwiedziły Pani Sandra i Pani Ania z pracowni „Pieprz i lawenda” przeprowadziły warsztaty związane z przygotowaniem własnej pizzy, a dzieci miały możliwość poznania tajników jej powstawania. Zapoznały się z pochodzeniem, z nazwami oraz z jakich produktów przygotować smaczną pizzę. Następnie pod fachowym okiem Pań dzieci przystąpiły do działania. Wybierały produkty do stworzenia własnej, ulubionej pizzy, co sprawiło im wiele radości. W czasie oczekiwania na gotową pizzę dzieci zostały poczęstowanie cytrynową lemoniadą. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki otrzymały dyplom „Mistrz Pizzy” i słodką niespodziankę.

 

Fundatorem warsztatów była Rada Rodziców.

"Kodeks Małego Patrioty"

Misie w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała stworzyły swój "Kodeks Małego Patrioty".

Akcja

Akcja "Kartka na Dzień Kobiet"

Misie wzięły udział w akcji "Kartka na Dzień Kobiet" organizowanej przez Przedszkole nr 43 w Lublinie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Froebel.pl oraz Bliżej Przedszkola. Zadaniem uczestników było przygotowanie kartek z życzeniami z okazji Dnia Kobiet, które zostaną przekazane m.in. Uczestniczkom Zespołu Ośrodków Wsparcia, Pacjentkom Oddziału Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego oraz Pacjentkom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Mamy nadzieję, że nasze kartki wywołają uśmiech na twarzach wszystkich Pań.

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU