Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada nasza sala zamieniła się w "krainę bajek". Dzieci przyniosły zabawki, maskotki przedmioty oraz stroje swoich ulubionych postaci z bajek. Dzień minął szybko, ale w naszej pamięci pozostanie ten radosny czas pełen zabaw, zagadek i pozytywnych wrażeń. Za wspólną bajkową zabawę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Dzień Postaci z Bajek
Dzieciaki na straży!

Dzieciaki na straży!

Misie wzięły udział w projekcie „Dzieciaki na straży”, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Dzięki współpracy Ratownicy RAT24 i Disney Junior otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody. W związku z uczestnictwem w projekcie wzięliśmy również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod tym samym tytułem. Mamy nadzieję, że prace Borysa, Klary i Sylwii znajdą się na podium :D 

Święto Niepodległości

10.11 obchodziliśmy w naszej grupie Święto Niepodległości. Dzieci przez cały tydzień poszerzały swoją wiedzę na tematy związane z ojczyzną. Zwieńczeniem ich starań było piękne odśpiewanie hymnu za co otrzymały dyplomy oraz patriotyczne naklejki. 

Święto Niepodległości

"POLSKA- miejsce, w którym mieszkam"

Kubuś wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "POLSKA-miejsce, w którym mieszkam" organizowanym przez Przedszkole nr 6 w Bydgoszczy. Celem konkursu było m. in. kształtowanie postaw patriotycznych i przynależności narodowej. Gratulujemy dużej kreatywności i inwencji twórczej :) 

"Lubimy bajki"

Realizujemy projekt czytelniczy pt." Lubimy bajki" autorstwa pani Magdy.
W ramach tego projektu będziemy podejmować różnorodne działania mające na celu rozwój czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat. Jednym z nich jest wizyta w szkolnej bibliotece oraz zapoznanie z pracą bibliotekarza. Misom ta wizyta tak bardzo się spodobała, że wyraziły ochotę na założenie karty czytelnika dla gr. "Misie" oraz wypożyczenie kilku książek do czytania.

Kino sferyczne

Kino sferyczne

Odwiedziło nas kino sferyczne! Mieliśmy przyjemność wybrać się na film pt. "Zwierzęta nasi przyjaciele".

Seans został opłacany z wpłat na Radę Rodziców. 

"Miś Uszatek i przyjaciele"

Marysia wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Miś Uszatek i przyjaciele" organizowanym przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci zainteresowań bajką o Misiu Uszatku. Cel ten napewno udało się wypełnić ponieważ nasze "misiaki" uwielbiają "Misia Uszatka" :) 

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

"Mamo, Tato jestem przedszkolakiem". 16.11 zostaliśmy pełnoprawnymi przedszkolakami. Hura! :D 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszej grupy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

Dzień Pluszowego Misia

Warsztaty Smart Lab- "Eko farby"

29.11 nasze małe "Misie" poznały tajną recepturę na stworzenie ekologicznych farb, które posłużyły do wykonania pięknych, bajkowych prac plastycznych. 

Warsztaty zostały sfinansowane z wpłat na Radę Rodziców. 

Warsztaty Smart Lab-
Projekt czytelniczy

Projekt czytelniczy "Lubimy bajki"

W ramach projektu czytelniczego "LUBIMY BAJKI" wysłuchaliśmy opowiadania o "Smutnej książeczce" oraz dowiedzieliśmy się czego nie lubią książki. Nasze "książkowe pogotowie ratunkowe" 😏🙂 naprawiło kilka książek , które mogły powrócić do kącika. Wykonaliśmy także "misiowe zakładki" do książek.

Kącik patriotyczny

W ramach realizacji zadań z programu "Piękna nasza Polska cała" stworzyliśmy w naszej sali "Kącik Patriotyczny". Każde z naszych dzieci ma teraz możliwość oglądania zdjęć przedstawiających różne zakątki naszego pięknego kraju. Poznaliśmy również przepiękne stroje ludowe oraz sylwetki znanych i ważnych polakaów. 

Nikt już nie zapomni jak wyglądają nasze symbole narodowe - godło i flaga!

Kącik patriotyczny
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU