"Ważne numery"

05.04 odwiedził nas Teatr Magmowcy ze swoim przedstawieniem pt. „Ważne numery”. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się, co wydarzyło się przy straganie Pani Cybulskiej. Razem z p. Cybulską przeżywały zaginięcie małego psiaka, chorobę, a nawet pożar! Na szczęście w pobliżu był dzielny policjant Ignacy, który razem z dziećmi przebranymi za pogotowie, straż pożarną, policję, straż miejską oraz ekipę sprzątającą, ruszają na pomoc Pani Cybulskiej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spektaklu i uświadomiły sobie jak istotne są numery alarmowe.

Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców. 

Zajączek wielkanocny

Zajączek wielkanocny

Święta, Święta Wielkanocne
Jak wesoło, jak radośnie.

Już słoneczko mocno grzeje
Miły wiatr wokoło wieje.

Rośnie trawa na trawniku
Żółty żonkil w wazoniku.

Na podwórku słychać dzieci
Ach, jak dobrze, że już kwiecień.

A w koszyczku, na święcone
Jajka równo ułożone.

Śliczne, pięknie malowane
Różne wzory wymyślone.

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Odwiedził on również i nasze przedszkole :) 

 

Prezenty zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień Chomika

Posiadanie zwierzątka to wielka radość dla dziecka, ale i nauka odpowiedzialności. Chcąc uświadomić dzieciom jak należy dbać o zwierzęta i otaczać je opieką Misie zorganizowały Dzień Chomika. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami tych gryzoni, a także poznały kilka ciekawostek na ich temat. Pamiętajmy zwierzęta to nie zabawki :)

Dzień Chomika

Dziękujemy mamie Franka za udział w naszym projekcie czytelniczym i zapoznanie dzieci z bajką z cyklu: "Basia i Franek".
Zapraszamy kolejnych Rodziców do czytania :)

W ramach projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty" gr. "Misie" wzięła udział w akcji "sprzątania świata", a dokładnie naszego ogrodu przedszkolnego.
Po zakończonej pracy , zebrane śmieci wyrzuciliśmy do odpowiednich pojemników zgodnie z poznanymi zasadami segregacji.

Nasza uprawa

Nasza uprawa

"Mali przedszkolni ogrodnicy" posadzili cebulki na szczypiorek oraz posiali zieloną pietruszkę. Czekamy na witaminowe plony :)

Pamiętnik naszej grupy

Zapraszamy do oglądania naszej grupowej kroniki :) jest dostępna w budynku w kwiatki :D

Pamiętnik naszej grupy
Spacerki literackie

Spacerki literackie

Wiosenne spacerki z obserwacjami przyrodniczymi w tle.

Szkoła Nowoczesnego Pasażera

Dzisiaj braiśmy udział w warsztataach „Szkoła Nowoczesnego Pasażera”, zorganizowane przez spółkę InnoBaltica, odpowiedzialną za wdrożenie w województwie pomorskim systemu FALA. W ramach warsztatów przedszkolaki poznały nowoczesne narzędzia do planowania i opłacania podróży, poszerzyły swoją wiedzę o bezpieczeństwie w podróży. Miały także możliwość wcielić się w rolę pasażera w Innobusie - pojeździe edukacyjnym, w którym zamontowane zostały demonstracyjne systemy ukazujące działanie poszczególnych elementów systemu FALA.

Szkoła Nowoczesnego Pasażera

"Moja ulubiona postać z bajki"

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Skierowanego do dzieci z grup przedszkolnych Misie oraz Jeżyki. 

Misie:
I miejsce: Marysia
II miejsce Borys
III miejsce Klara
Wyróżnienie: Błażej, Olek, Maks, Nikoś, Marysia, Szymon, Franek, Albercik, Adaś, Sylwia. 


🥰 Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za takie duże zaangażowanie 🥰
Wszystkie prace były przepiękne!

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU