Wizyta w bibliotece

W piątkowy poranek dzieci z grupy KRASNOLUDKI wyruszyły na pierwszą, pieszą wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Celem spotkania było wyjaśnienie przedszkolakom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposobu wypożyczania i oddawania książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich pozycje dla najmłodszych. Krasnoludki z dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez bibliotekarza opowiadania Petera Carnavasa pt.: „O dzieciach, które kochają książki” i odpowiadały na pytania. Na koniec założyliśmy naszą grupową kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy kilka książek, które umilą nam popołudnia. Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich pociech do biblioteki i otrzymania KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA.

Wizyta w bibliotece

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO!

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe dostosowane do możliwości dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a do tego wspólna zabawa z chustą animacyjną i tańce. Tego dnia najważniejsza była wesoła zabawa i przede wszystkim aktywne spędzanie czasu. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO!

Dzień chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Z okazji dnia chłopaka w KRASNOLUDKI udały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Wejherowie na sens filmowy pt.: „Lasse i Maja- nastoletni detektywi”. Na koniec dnia razem przygotowaliśmy popcorn i watę cukrową. Na pamiątkę tego święta dziewczynki wręczyły chłopcom niespodziankę- kolorową piłkę.
Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

Dzień chłopaka

POWITANIE JESIENI

Pierwszego dnia jesieni KRASNOLUDKI wyruszyły po pobliskiego lasu, aby przywitać kolejną porę roku. Dzieci obserwowały zmiany z nadejściem jesieni zbierając jej dary: kasztany, żołędzie i szyszki. Kończąc nasz spacer zatrzymaliśmy się przy rzeczce na piknik, by zjeść drugie śniadanie.

„Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie.. ‘’

POWITANIE JESIENI
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU