Z wizytą przybyła do nas Pani Ania i Pani Paulina, które przeprowadziły warsztaty na temat autyzmu- zaburzeniach sensorycznych, zaburzeniach mowy i nadwrażliwości dźwiękowej. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem wzięły aktywny udział udział w zajęciach.
27.10 odwiedziło nas dwóch chłopców z klasy III, aby przeczytać dzieciom bajkę. Krasnoludki z zapartym tchem wysłuchali kilka opowiadań z serii „Tupcio Chrupcio”.
Grupa KRASNOLUDKÓW jak co roku obchodziła w październiku DZIEŃ DYNI. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie składniki oraz jaki sprzęt AGD jest potrzebny, aby przygotować babeczki dyniowe. Dzieci uczyły się, jak należy korzystać z przepisu kulinarnego- brały udział w przygotowaniu ciasta do babeczek dodając poszczególne składniki oraz mieszały je przy pomocy robota kuchennego. Degustacja babeczek z własnoręczną dekoracją sprawiła im największą radość.
KRASNOLUDKI biorą udział w projekcie „NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ” i raz w miesiącu udają się na seans filmowy do Filharmonii Kaszubskiej. Filmy opowiadają o przygodach różnych bohaterów.
21.10 do naszego przedszkola przyjechał elektryczny autobus- MZK Wejherowo. Dzieci miały okazję porozmawiać na temat autobusu, zadawały pytania i udzielały ciekawych odpowiedzi. W nagrodę kierowca autobusu przewiózł przedszkolaki pobliskimi ulicami.