TU JEST MÓJ DOM

W ramach projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” zadaniem KRASNOLUDKÓW było wysłanie pocztówki ze swoją miejscowością na adres organizatora projektu. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób i w jakim miejscu zapisujemy adres (imię i nazwisko adresata, ulica, kod, miejscowość).

TU JEST MÓJ DOM

KRAKOWIACZEK NIEJEDEN (TANIEC KASZUBSKI)

Krasnoludki odwiedziła Pani Sabina, która w tradycyjnym stroju kaszubskim zaprezentowała dzieciom alfabet kaszubski i taniec kaszubski "Szewc". Dzieci z wielkim zaangażowaniem próbowały się nauczyć podstawowych kroków tańca i śpiewu, zapoznały się również z instrumentami kaszubskimi (diabelskie skrzypce, burczybas) i miały okazję na nich zagrać.  To była interesująca lekcja, pełna cennych informacji o naszym regionie.

KRAKOWIACZEK NIEJEDEN (TANIEC KASZUBSKI)

WALENTYNKI

14 lutego 2023 roku był dla KRASNOLUDKÓW z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w poczcie walentynkowej, gdzie obdarowywali kartkami, laurkami osoby, które darzą szczególną sympatią. Na pamiątkę tego dnia wykonaliśmy wspólne zdjęcia z motywem sercowym. Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

WALENTYNKI

ZAMIAST PĄCZKÓW TO GOFRY!

Kierując się przepisem i wskazówkami przygotowaliśmy ciasto. Następnie było ono pieczone w gofrownicy, gdzie nabierało odpowiedniego koloru i kształtu. Zapach wypiekanych gofrów roznosił się po szkole i przyciągnął do naszej sali wielu łasuchów. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą wykonane.

ZAMIAST PĄCZKÓW TO GOFRY!

ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA, NO CHODŹ ZROBIMY TO!

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, bałwana i rzucając śnieżkami. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.

ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA, NO CHODŹ ZROBIMY TO!

Warsztaty „ Dzień Pizzy ”

Dnia 23.02.2023 r. w grupie Biedroneczek Pani Sandra i Pani Ania z pracowni „Pieprz i lawenda” przeprowadziły warsztaty związane z przygotowaniem własnej pizzy, a dzieci miały możliwość poznania tajników jej powstawania. Zapoznały się z pochodzeniem, z nazwami oraz z jakich produktów przygotować smaczną pizzę. Następnie pod fachowym okiem Pań dzieci przystąpiły do działania. Wybierały produkty do stworzenia własnej, ulubionej pizzy, co sprawiło im wiele radości. W czasie oczekiwania na gotową pizzę dzieci zostały poczęstowanie cytrynową lemoniadą. Na zakończenie warsztatów KRASNOLUDKI otrzymały dyplom „Mistrz Pizzy” i słodką niespodziankę.

 

Fundatorem warsztatów była Rada Rodziców.        

Warsztaty „ Dzień Pizzy ”

KONKURS PLASTYCZNY "ZIMOWY KRAJOBRAZ"

ZIMOWY KRAJOBRAZ to temat konkursu plastycznego, który został rozstrzygnięty 24.02.2023r. między dwoma grupami: KRASNOLUDKAMI I BIEDRONECZKAMI. Dzieci w ciekawy sposób ukazały zimowy krajobraz, używając różnorodnych technik plastycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS PLASTYCZNY
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU