"Dzieci dzieciom"

Nasza grupa dołączyła do akcji charytatywnej, której przewodnie hasło brzmi "Nie znam Cię ale chciałbym Ci złożyć najpiękniejsze życzenia". Przygotowane przez nas kartki świąteczne będą rozdane dzieciom w szpitalach i osobom starszym z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie w dniu "Mikołajek". Mamy nadzieję, że sprawią wszystkim radość i wprowadzą w świąteczny nastrój.

Mikołajki

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Na koniec dnia każdy wykonał sobie zdjęcie w foto budce.

Mikołajki

Przedstawienie "Era renifera"

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Aby uprzyjemnić czas oczekiwania podarowaliśmy naszym pociechom przedsmak Bożego Narodzenia w postaci spektaklu teatralnego „Era Renifera” w reżyserii Teatru MagMowcy. Otuleni światłem kolorowych lampek i zapachem igliwia, poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Przedstawienie

KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECE

KRASNOLUDKI po raz kolejny odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wysłuchały bajki o  „Wielorybie, który chciał więcej” i zamieniły się na chwilę w detektywów i poszukiwały zaginionych przedmiotów na obrazku. W nagrodę każdy mały czytelnik otrzymał swoją pierwszą książkę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECE

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska OTOZ Animals z w Dąbrówce.

Dary zostały przekazane do schroniska w Dąbrówce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych. Z góry dziękujemy za chęć pomocy i otwarte serca!

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

CZYTANIE

W czwartek odwiedzili KRASNOLUDKÓW uczniowie z klasy III „f”, którzy ponownie przeczytali naszym dzieciom bajki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanych historii.

CZYTANIE

Spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny poczęstunek przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Dziękujemy Państwu bardzo za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. 

Prezenty dla dzieci zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Spotkanie opłatkowe

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy’’

Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób wszystkie przedszkolaki starały się 9 grudnia poprawić humor dzieciom chorym, które miesiącami leżą w szpitalach a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Zorganizowanie  ,,Dnia Piżamy’’  to część akcji charytatywnej ,,Obudź w sobie anioła’’, która odbywa się w miastach całej Polski. Dla dzieci był to dzień pełen ciekawych zajęć, które obejmowały tematykę zdrowotną, ekologiczną i sportową. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się jakie czynniki wpływają na ich zdrowie i jak należy dbać o swoje zdrowie.

To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem, dla chorych dzieci jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie finansowe naszej akcji.

POJEDYNCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy’’

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W naszej grupie odbyły się zajęcia logopedyczne z elementami integracji sensorycznej, gdzie zrealizowaliśmy m.in. ćwiczenia oddechowe ze świeczkami zapachowymi, elementy masażu logopedycznego z wykorzystaniem orzechów włoskich, ćwiczenia prawidłowej pionizacji języka z chrupkami kukurydzianymi, a na koniec stworzyliśmy bombki antystresowe tzw. gniotki z mąki ziemniaczanej i balonów. Zajęcia poprowadziła logopeda- Pani Karolina Patelczyk.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Jasełka

Jasełka
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU