Walentynki

Walentynki

Biblioteka Powiatowa

08.02 Ponownie odwiedziliśmy Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. 📚 Poznaliśmy rodzaje książek oraz wzięliśmy udział w zajęciach.

Biblioteka Powiatowa

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” 

Tłusty czwartek obchodziliśmy w przedszkolu 16 lutego. To chyba ulubione święto wszystkich łasuchów. Tradycja nakazuje, aby w tym dniu każdy zjadł przynajmniej jednego pączka. Oczywiście u nas również nie odbyło się  bez degustacji pączków. Był to kolejny miły dzień, ale także okazja do przypomnienia i podtrzymywania tradycji i zwyczajów ludowych. Podobno nie da się zjeść pączka bez oblizywania się. Nam w przedszkolu nie udało się, a Państwu w Waszych domach?

Tłusty czwartek

Dzień kota

Dzień kota

Dzień dinozaura

26.02 świętujemy Dzień dinozaura, nasze przedszkolaki obchodziły ten dzień nieco wcześniej... tak bardzo lubimy dinozaury :D 

Tego dnia sale zmieniły się w niezwykłe kąciki. Magiczny jurajski park, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, zdjęcia, książki o dinozaurach stworzył niezwykły, tajemniczy klimat dzisiejszego dnia. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, dzięki przygotowanym zabawom i zadaniom poznawały życie dinozaurów. Dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.

Dzień dinozaura
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU