"Bal u Pana Misia"

Z wielką dumą i radością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola zostały wyróżnione w konkursie plastycznym pt. "Bal u Pana Misia":


I miejsce - Sylwia Kalkowska gr. "Misie";
II miejsce - Michalina Kur z gr."Biedroneczki".


Organizatorem konkursu było Wejherowskie Centrum Kultury.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Walentynki

We wtorek 14.02.2023r. Biedroneczki obchodziły Walentynki. Dzień wcześniej dzieci wykonały korony i opaski na głowę, w których wspólnie zasiedli w kole, aby odebrać Kartki Walentynkowe, które były dostarczone do przygotowanej specjalnie na tę okazję Poczty Walentynkowej. Kartki te przedszkolaki przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek  by w ten sposób okazać im swoją sympatię. Dzieci wspólnie obejrzały otrzymane Walentynki. Miłym akcentem na zakończenie było przygotowanie wspólnych gofrowych serduszek, które dzieci wspólnie skosztowały.

Walentynki

Przybyli ułani

Biedroneczki wraz z grupą Krasnoludki w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" odśpiewały pieśni o tematyce patriotycznej, wojennej i folkowej z zaangażowaniem Pań pracujących w naszej szkole.

Przybyli ułani

Herb mojego miasta

Biedroneczki w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" zapoznały się z herbem swojego miasta- Wejherowa. Dzieci poznały jego historię oraz wygląd, a następnie wspólnie wykonały go przy użyciu różnych technik plastycznych.

Tu jest mój dom

Biedroneczki w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" wypisały oraz wysłały pocztówkę ze swojej miejscowości do organizatora projektu. Przy okazji dzieci miały możliwość zapoznać się ze sposobem adresowania pocztówki.

Tu jest mój dom

Nasz kraj jest naj

Biedroneczki w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" przypomniały sobie najważniejsze informacje dotyczące naszego kraju. Poznały kilka ciekawostek, obejrzały Kronikę Polski oraz książkę na temat swojej miejscowości ,,Historia Wejherowa”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną zawierającą symbole Polski.

Nasz kraj jest naj

Krakowiaczek niejeden

Dnia 14.02.2023 Biedroneczki gościły Panią Sabinę, nauczyciela języka kaszubskiego w stroju regionalnym w ramach projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Pani Sabina zaprezentowała kaszubskie instrumenty( Diabelskie Skrzypce i burczybas) na których dzieci miały możliwość zagrania, nuty kaszubskie z jednoczesnym zaśpiewaniem. Dzieci zapoznały się z dziecięcym strojem kaszubskim, dwoje z nich mogło się w nim zaprezentować. Ponadto dzieci miały okazję nauczyć się tańca kaszubskiego ,,Szewc” przy akompaniamencie. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcie i podziękowały za spotkanie.

Krakowiaczek niejeden

Warsztaty „Dzień Pizzy”

Dnia 23.02.2023 r. w grupie Biedroneczek Pani Sandra i Pani Ania z pracowni „Pieprz i lawenda” przeprowadziły warsztaty związane z przygotowaniem własnej pizzy, a dzieci miały możliwość poznania tajników jej powstawania. Zapoznały się z pochodzeniem, z nazwami oraz z jakich produktów przygotować smaczną pizzę. Następnie pod fachowym okiem Pań dzieci przystąpiły do działania. Wybierały produkty do stworzenia własnej, ulubionej pizzy, co sprawiło im wiele radości. W czasie oczekiwania na gotową pizzę dzieci zostały poczęstowanie cytrynową lemoniadą. Na zakończenie warsztatów Biedroneczki otrzymały dyplom „Mistrz Pizzy” i słodką niespodziankę.

 
Fundatorem warsztatów była Rada Rodziców.

Warsztaty „Dzień Pizzy”

TEATR OBRAZKOWY „KAMISHIBAI”

Dnia 24.02.2023r. odbyło się spotkanie z Panią Teresą- nauczycielem biblioteki szkolnej na podsumowanie tygodnia „ W teatrze”.

Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi teatr obrazkowy „KAMISHIBAI” oraz z zaciekawieniem wysłuchały bajki o „Szewczyku Dratewce”. Biedroneczki bardzo dziękują Pani Teresie za zapoznanie z nową metodą poznawania bajek.

TEATR OBRAZKOWY „KAMISHIBAI”

KONKURS PLASTYCZNY "ZIMOWY KRAJOBRAZ"

ZIMOWY KRAJOBRAZ to temat konkursu plastycznego, który został rozstrzygnięty 24.02.2023r. między dwoma grupami: KRASNOLUDKAMI I BIEDRONECZKAMI. Dzieci w ciekawy sposób ukazały zimowy krajobraz, używając różnorodnych technik plastycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS PLASTYCZNY

KULA DUŻA, KULA MAŁA DZIŚ LEPIMY TU BAŁWANA …

Korzystając z uroków kończącej się zimy Biedroneczki mogły pobawić się na śniegu i z radością trzy kule utoczyły i bałwana w mig postawiły.

KULA DUŻA, KULA MAŁA DZIŚ LEPIMY TU BAŁWANA …

,,Bajkowe opowieści na cztery struny świata”

Dnia 27 lutego 2023 r. Biedroneczki wybrały się do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie, aby wziąć udział w audycji muzycznej ,,Bajkowe opowieści na cztery struny świata”.

,,Bajkowe opowieści na cztery struny świata”
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU