Wesoła Ósemka

ul. Nanicka 22,
84-200 Wejherowo,
tel.: 58 672 17 15

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

Wesoła Ósemka

„Grzeczne dzieci segregują śmieci”

Nasze przedszkolaki w ramach projektu LIDER LOKALNEJ EKOLOGII uczestniczyły w kwietniu w licznych zajęciach o tematyce ekologicznej.

Dzieci z grupy „Biedroneczki” miały możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z przyrodą: - wyjścia do lasu oraz ogródków działkowych (drzewa owocowe, obserwacje kwiatów – róża, słonecznik, maliny, jeżyny, kretowiska i sieć pajęcza z pająkiem).

Ułatwiło to im poznanie zwierząt, roślin w ich naturalnych warunkach. Poznały zasady obcowania z przyrodą, uczyły się właściwego zachowania w środowisku naturalnym.

Krótkie wycieczki terenowe pobudzały u przedszkolaków świadomość przyrodniczą oraz przekonywały do aktywnego włączania się w prace na rzecz ochrony przyrody.

Przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" dowiedziały się czym są śmieci i kto je produkuje, jak sprawić, żeby śmieci było mniej, w jaki sposób można powtórnie wykorzystać śmieci i co możemy z nich zrobić oraz jak segregować śmieci. Postanowiono zrobić własne kosze do segregacji. Posłużyły do tego kolorowe brystole i gazetki z produktami spożywczymi. Dzieci wycinały i przyklejały produkty do odpowiednich pojemników (makulatura, szkło, plastik, mieszane, bio). W kolejnym dniu kosze zostały podpisane i zaopatrzone w znak recyklingu.

Przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce czyli wspólne posegregowanie śmieci. To zadanie przedszkolaki wykonały na medal.

"Tygryski" i "Wesołe Misie" zajęły się tematem - "Toaleta to nie śmietnik". W ramach tego projektu stworzono grę planszową oraz plakat.

Komunikat

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

[x] ZAMKNIJ