MARTYNA LAUREATKĄ WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy 2021/22. Wzięło w nim udział we wszystkich czterech grupach wiekowych łącznie 8201 uczniów z 731 szkół.

Do tegorocznej XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego W LUSTRZE KSIĄŻKI dla klas VII-VIII zgłosiło się 226 szkół z województw: LUBELSKIEGO, ŁÓDZKIEGO, MAŁOPOLSKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŚLĄSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO, ZACHODNIOPOMORSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO, POMORSKIEGO.

Protokoły końcowe nadesłało 219 szkół. Maraton ukończyło 1358 uczniów. Opiekowało się nimi 232 szkolnych koordynatorów.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 63 tytuły laureata, 86 tytułów finalisty oraz 115 wyróżnień. Wśród laureatów znalazła się MARTYNA BARANOWSKA z klasy 8d.

Wręczenie nagród książkowych (ufundowanych przez Miasto Gdańsk) laureatom, finalistom i wyróżnionym odbędzie się podczas uroczystej Gali Wielkiego Maratonu Czytelniczego 14 czerwca, o godzinie 11.00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, przy placu Solidarności 1.

Gratulujemy laureatce!

Olga Bank i Marta Borawska - Henning