I miejsce naszych uczniów w konkursie języka niemieckiego

14 marca 2024r. odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez Liceum nr 1 w Wejherowie.

Nasi uczniowie Małgorzata Strzebrakowska z kl. 8b i Mateusz Butowski z kl. 8c okazali się najlepsi i zajęli I miejsce, powtarzając tym samym zeszłoroczny sukces starszych kolegów z ubiegłego roku.

Konkurs polegał na drużynowych zmaganiach w trzech etapach.  Do ostatniej części dotarło pięć najlepszych szkół. W finale pokonaliśmy znakomitych uczniów z Redy, Bożegopola i Bolszewa. Nasi absolwenci poprzez wygraną zapewnili sobie dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej.

Podczas konkursu spotkaliśmy naszych absolwentów, uczniów Liceum nr 1, którzy pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia. Miło było usłyszeć, że świetnie radzą sobie podczas dalszej nauki języka niemieckiego i brylują na lekcjach tego języka obcego.

Gratulujemy serdecznie.

Nauczyciel języka niemieckiego