Wesoła Ósemka

II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych w roku szkolnym 2021/2022 do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Przypominamy, że eliminacje rejonowe odbędą się 8 grudnia 2021 r. o godz. 14.00. w małej sali gimnastycznej.

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Laureatami IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów podstawowych klas IV-VI zostali Mateusz Butowski oraz Samira Gołąbek z klasy 6c, wychowankowie pani Beaty Biniek. Szymonowi Szkaradkiewiczowi z 7g i Małgorzacie Wiśniewskiej z 5e zabrakło niewiele, by także stanąć na podium. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Zmiana dzwonków

Od 8 listopada obowiązuje nowy wykaz dzwonków. Zmiana wiąże się z dużą frekwencją uczniów w stołówce szkolnej. Od poniedziałku będziemy mieć trzy przerwy obiadowe. Pierwsza - dwudziestominutowa po 4 godzinie lekcyjnej będzie przeznaczona przede wszystkim dla uczniów klas I-III. Dwie następne - piętnastominutowe po 5 i 6 godzinie lekcyjnej dedykowane są dla klas 4-8. Rozumiemy, że są sytuacje, kiedy trudno przestrzegać wyznaczonych godzin (np. czas rozpoczęcia lekcji), prosimy jednak starać się respektować ustalony grafik, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo i płynność wydawania posiłków.

Zakończyła się zbiórka dla dzieci przebywających na oddziałach UCK w Gdańsku!

Dziękujemy każdej osobie, która przyniosła skarpetki lub kapcie. Ilość zebranych podarunków przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy pewni, że dzięki Waszym wielkim sercom na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech i radość. Jesteście najlepsi!

FESTIWAL JESIENNY W ŚWIETLICY

Jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary w postaci owoców i warzyw. W miesiącu październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy. Dzieci wykonały chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby lasu. Stworzyły m.in. korale z jarzębiny, kasztanowe ludziki, a ściany sali ozdobiły jeżykami z krepy

Uwaga Maratończycy z klas 4-6!

Na drugi test konkursu zapraszamy w poniedziałek 8 listopada 2021 r. o godzinie 15.00 do sali nr 31.

Uwaga Maratończycy W lustrze książki !

Na drugi etap Maratonu Czytelniczego zapraszamy 10 listopada 2021r. o godzinie 14.15 do sali 34. Przypominamy, że test dotyczy lektury „ Willa, dziewczyna z lasu”.

II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej województwa pomorskiego.

ID na zajęciach przyrodniczych w Ośrodku Edukacyjno – Przyrodniczym Muza

28 października uczniom klasy I D udało się przy przepięknej aurze jesiennej pogody, odbyć spacer edukacyjny po wytyczonej trasie w lesie Puszczy Darżlubskiej oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych.

"Taki jak Ty" w klasie IIa

W piątek w klasie IIa odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z Zespołem Downa. Tym samym dołączyliśmy do grona klas biorących udział w akcji pt:"Taki jak Ty". Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem.