Zajęcia sensoplastyki w świetlicy szkolnej

22 maja wszystkie chętne dzieci mogły skorzystać z zajęć sensoplastyki, które zostały zorganizowane przez wychowawców świetlicy.

Podróż przez kontynenty - nasi laureaci

Siedmiu uczniów naszej świetlicy wzięło udział w gminnym konkursie plastycznym "Podróż przez kontynenty – Australia". Prace, które wykonali przedstawiały faunę i florę tego kontynentu lub ciekawe jego miejsca. Arcydzieła powstawały kilka dni i były mieszanką różnych technik plastycznych.

Wizyta w bibliotece

Uczniowie klasy IIIe wybrali się na wycieczkę do Biblioteki w Bolszewie, której celem było zwiedzenie oraz zachęcanie dzieci do korzystania wspólnie z rodzicami z książek oraz zbiorów, jakimi dysponuje biblioteka. Dzieci wysłuchały fragmentu książki oraz wykonały ilustrację głównego bohatera.

English Poetry and Drama Contest

Jak co roku w maju odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Dramy Angielskiej 'English Poetry and Drama Contest'. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było powiedzenie 'Haste makes waste' i uczniowie przygotowali łącznie 29 występów w trzech kategoriach: piosenka, wiersz i scenka teatralna. 17 maja 2018 na scenie auli SP 4 w Redzie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich gimnazjalnych.Aleksandra Pilarska z 2eg powtórzyła sukces z zeszłego roku i zajęła I miejsce w kategorii piosenka.

TRZECIE MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM L.A !!!

23.05.2018 W SŁUPSKU ODBYŁ SIĘ FINAŁ XIX WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE, W KTÓRYCH POD OPIEKĄ DAMIANA MARMUŁOWSKIEGO NASZĄ SZKOŁĘ ORAZ POWIAT WEJHEROWSKI REPREZENTOWAŁ FILIP FREITAG UCZEŃ KLASY III D.

Podwójna nagroda w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

26-27maja w Chmielnie odbył się 47 Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Ubiegłoroczna laureatka tego konkursu -  Aleksandra Pilarska w tym roku otrzymała: Nagrodę Specjalną za najpiękniejszą interpretację klasycznej poezji kaszubskiej oraz II miejsce w kategorii klasy VII i gimnazjum.

Zebranie rodziców

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na spotkania z rodzicami, które odbędą się 5 - 6 czerwca 2018r.

Skarby majowej łąki

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym Wejherowskiego Centrum Kultury pt.:„Skarby majowej łąki”. Dwie prace zyskały uznanie jury. I miejsce zajęła Wiktoria Tomaszewska, natomiast II miejsce – Emilia Patok.

VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Rozrywkowej

18 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku odbył się VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Rozrywkowej, nasze uczennice pod kierunkiem pani Joanny Kozyrskiej-Sieczak zajęły następujące miejsca:

Szkoła na kołach

W wykazie projektów pozytywnie zakwalifikowanych przez komisję ds.Budżetu Obywatelskiego 2018 znalazł się projekt „Szkoła na kołach”(pozycja O00004). Projekt ma na celu mobilizowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców do aktywności sportowej, zwiększenie liczby osób poruszających się w ruchu miejskim na rowerach oraz propagowanie tego środka komunikacji.