W krainie Św. Mikołaja

18.01.2012 r. w ratuszu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla przedszkolaków, klas 0 oraz klas I-III szkół podstawowych na temat „W krainie Św. Mikołaja”. II miejsce zdobyła Małgorzata Naczk z klasy 0 C, której wychowawcą jest p. Marta Wegner. Uczennicy gratulujemy!!!!

Dzień Babci i Dziadka

Energia, Niebo, Słońce

25 stycznia 2012 r. uczniowie klasy V c odwiedzili Centrum Naukowe „Hewelianum” w Gdańsku. Tam obejrzeliśmy interaktywną ekspozycję zatytułowaną „Energia, Niebo, Słońce”, rozmieszczoną w dwóch pracowniach, mianowicie w „Pracowni Energii” i w „Pracowni Nieba”.

Uwaga!

Dnia 26.01.2012r. obowiazuje zmieniony rozkład dzwonków.

Dzieci z panią Magdaleną Chełminiacką
Zabawa Karnawałowa w świetlicy szkolnej

19.01.2012r. jak co roku w świetlicy szkolnej odbyła się Zabawa Karnawałowa. Dzieci w różnorodnych przebraniach bawiły się przy muzyce, brały udział w różnych konkursach, w których zwycięzcy zdobywali słodkie upominki. W czasie zabawy dzieci częstowały się owocami, ciastkami i innymi smakołykami

Mistrz rachunków

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas pierwszych gimnazjum "Mistrz rachunków"

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2012 roku odbędzie się XXI edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny”. Poniżej znajduje sie lista uczestników konkursu.

Kacepr fachowym okiem ocenia swoje dzieło
Malowaliśmy na szkle

9 stycznia klasa Ic uczestniczyła w zajęciach malowania na szkle, prowadzonych w Pałacu Przebendowskich. Dzieci zapoznały się z tradycją tej sztuki malarskiej i same doświadczyły na czym ona polega. Najpierw rysowały na kartkach własne projekty, następnie odrysowywały je pisakiem na szkle i wypełniały obrazek specjalnymi farbkami.

Wielkie serca

„Gdy wszystkie nawet największe słowa nie są odpowiednia, aby wyrazić wdzięczność, wystarczy powiedzieć dziękuję, a serce dopowie resztę.”

Drodzy rodzice i uczniowie!

Wśród osób, które utraciły cały dobytek w czasie pożaru budynku przy ul.Iwaszkiewicza 29 jest uczennica klasy IIId Gimnazjum nr 3. Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć tę rodzinę prosimy o wsparcie finansowe lub rzeczowe.