Praca

Dyrekcja SP nr 8 poszukuje pracownika na stanowisko ratownika na krytej pływalni. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod nr tel.058 7386310, 7386316.

Podziel się uśmiechem - Mikołajkowa zbiórka PCK

Jak co roku Szkolne Koło PCK organizuje Mikołajkową zbiórkę; maskotek, książeczek, puzzli i innych zabawek. Zebrane przedmioty zostaną przekazane osobom niepełnosprawnym, podopiecznym PCK, podczas balu mikołajkowego. Zbiórka odbędzie się w dniach 19-30 listopada 2018r. w sali 206.

Święto Niepodległości wśród najmłodszych

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była ważnym wydarzeniem również dla uczniów klas 0-3. Z tej okazji najmłodsi wykonali biało – czerwone kwiaty, które stanowiły dekorację klas i holu, a także zostały złożone pod tablicą pamiątkową przez gospodarzy po uroczystym odśpiewaniu hymnu.

O niepodległości we współczesności – spektakl „Wspomnienia zamknięte w starym kufrze”

Piątkowe uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole klasy IV – VIII oraz 3 gimnazjum rozpoczęły od obejrzenia spektaklu „Wspomnienia zamknięte w starym kufrze”. Inscenizacja obejmowała dwie przestrzenie: współczesną, ukazującą dzisiejszą młodzież borykającą się z trudnościami w rozumieniu bolesnych kart polskiej historii z czasów zaborów oraz historyczną, przedstawiającą w krótkich, retrospektywnych scenkach tragizm tamtych dni.

Z wizytą w przedszkolu- Święto Niepodległości

13 listopada klasa IIa obejrzała przedstawienie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spektakl przygotowały dzieci z grupy zerowej Biedronki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wejherowie.

Konkurs historyczny pt.: „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”

W naszej szkole w ramach przygotowań do uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej.

„100 serc dla Niepodległej”

Przygotowując się do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, klasy 5A, 5F oraz uczennice uczęszczające na zajęcia kółka rękodzieła wzięły udział w akcji „100 serc dla Niepodległej”.

ZDROWE ŚNIADANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W związku z tym wzięliśmy udział w akcji Śniadania Daje Moc. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zdrowe odżywianie i jak ważna jest rola śniadania w codziennej diecie.

Świetlicowy atlas zwierząt – wyniki konkursu

W konkursie "Świetlicowy atlas zwierząt" wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły, z klas I-III. Prace są bardzo interesująco wykonane i opisane w ciekawy sposób. Niestety zdarzyły się pracę, które nie spełniły kryteriów sprecyzowanych w ogłoszeniu.

Uczcijmy Niepodległość matematycznie

W konkursie na krzyżówkę matematyczną zorganizowanym pod hasłem “Krzyżówkomania” uczniowie wykonali wiele ciekawych prac. Szata graficzna oraz hasło nawiązywały do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.