Informacje dla uczniów

Poniżej znajdują się informacje na temat bezpieczeństwa i higieny pracy ucznia przy komputerze, bezpieczeństwa w sieci i tego jak zmotywować się do systematycznej nauki poza szkołą. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami.

Uwaga! Ważne!

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wejherowie, zgodnie z wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i  Ministra Edukacji Narodowej wydłuża czas zamknięcia szkoły i przedszkola do dnia 10 kwietnia br. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka będzie realizowana na odległość.

Sukces sportowy na kucyku

Jeszcze przed przerwą związaną z aktualną sytuacją w dniach 6-8 marca 2020 roku nasza uczennica Lena Kamińska z klasy 3 d wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody na sopockim Hipodromie.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na wirtualny spacer

W czwartek 19 marca, o godz. 12.00 odbędzie się wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik. Poprowadzi go Oskar – jeden z naszych animatorów.

Drodzy Rodzice!

Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia, umieć budować poprawne pod względem gramatycznym i logicznym zdania.

Uwaga!

W trosce o bezpieczeństwo, w celu ograniczenia ryzyka zarażenia korona wirusem, zmieniamy zasady pracy sekretariatu. Od dnia 16 marca do 25 marca 2020r. zostaje on zamknięty dla petentów i pracuje w trybie wewnętrznym. Szkoła pełni dyżur wyłącznie w sprawach pilnych. Wszystkie obiekty sportowe są całkowicie zamknięte do dnia 25 marca.

Rodzice, Uczniowie !

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wejherowie, zgodnie z wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i  Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi zamknięcia w całym kraju przedszkoli, szkół i placówek, informuje, że od 12 marca do 25 marca zawiesza wszystkie zajęcia dydaktyczne. Zawieszenie zajęć dotyczy zarówno uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 jak i dzieci z Przedszkola nr 3 im. Wesołej Ósemki.

Rekrutacja do klas integracyjnych

Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 trwa do 16 marca. Jednocześnie nauczyciele klas integracyjnych serdecznie zachęcają do obejrzenia przygotowanej przez siebie prezentacji i zapoznania się z wiadomościami dotyczącymi klas integracyjnych, w których dzieci z niepełnosprawnością mogą realizować podstawę programową wraz z dziećmi pełnosprawnymi, a przede wszystkim - uczyć się otwartości i tolerancji.

„MISTRZOWIE MATEMATYKI”

LISTA ZWYCIĘZCÓW SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MISTRZOWIE MATEMATYKI” W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Wizyta klasy IIC oraz IIIB w Miejskiej Bibliotece

Uczniowie klasy II C oraz III B wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Uczniowie poznali strukturę oraz zadania bibliotek.