"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"

W okresie świątecznym klasy 0-3 oraz 7a Szkoły Podstawowej nr 8 wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj". Ideą akcji było wspólne kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Premiera filmu o Piaśnicy

Dnia 10 grudnia 15 uczniów pod opieka pani Doroty Chodubskiej udała do Warszawy na premierę filmu Piasnica. Wyjazd organizowało Muzeum Piasnickie w Wejherowie.

Zimowa przerwa świąteczna

Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Informujemy, że w tym okresie, w związku z brakiem zgłoszeń od rodziców, w szkole nie odbędą się zajęcia opiekuńcze.

Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów. Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach jak najdłużej.

Wyniki konkursu plastycznego „Historia Polski w pieśni zamknięta, historia Polski nutą pisana”

21 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Historia Polski w pieśni zamknięta, historia Polski nutą pisana” zorganizowanego z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

„Najładniejsza ozdoba choinkowa”

Ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Najładniejszą ozdobę choinkową” dla dzieci z klas I – III, który tradycyjnie już zainicjowany został przez Prezydenta Miasta Wejherowa.

Mikołaje z 4a czytają dzieciom!

11 grudnia uczniowie klasy 4a odwiedzili dzieci z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego, by wspólnie przygotować się na nadejście świąt. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia przedszkola oraz zapoznania się z uczniami i kadrą pedagogiczną.

Zajęcia kulinarne „Wypieki na wesoło” w świetlicy szkolnej

60 kartek na 60-lecie szkoły

Szanowni Absolwenci "Ósemki"! W tym roku szkoła obchodzi 60-lecie. W związku z tym zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą. Bez względu na to, w którym miejscu na świecie obecnie Państwo przebywacie, wyślijcie do szkoły kartkę z pozdrowieniami. W maju zostanie przygotowana mapa ukazująca miejsca, z których dotarły kartki.

XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej „ Muzyczne Zoo” w Rumi

1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi odbył się XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Muzyczne Zoo".