Informacje w sprawie rekrutacji do klasy IV sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Rodzice, w roku szkolnym2020/2021 planujemy otworzyć na bazie dotychczasowych klas trzecich jeden oddział klasy IV sportowej o specjalności koszykówka.Oddział sportowy to oddział, w którym zajęcia wychowanie fizycznego realizowane są wymiarze 10 godzin tygodniowo w klasach IV-VIII.

Na podstawie §11o.1. Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającego rozporządzenie  sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 781), Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 poz.1603) oraz Komunikatu Departamentu Informacji i Promocji MEN z 25 kwietnia 2020 r. informujemy, że  dni wolne od zajęć dydaktycznych w związku z egzaminem to 16,17 i 18 czerwca 2020 r.

Zwrot podręczników

Prosimy uczniów klas 4 – 8 o oddawanie podręczników i innych książek od wtorku 9 czerwca, uczniów klas 1 – 3 w dniach 24 – 25 czerwca. Podręczniki i inne książki przyjmowane będą w godzinach od 9.00 do 14.00, a w dniach egzaminów ósmoklasisty (16 – 18 czerwca) w godzinach od 12.00 do 14.00.

Uwaga ósmoklasiści!!

Przebieg egzaminu - istotne informacje oraz wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2019/2020 opracowane w oparciu o wytyczne MEN, GIS i CKE

Powiatowy konkurs „OhneFleißkeinPreis” roztrzygnięty

1 czerwca został rozstrzygnięty powiatowy konkurs „OhneFleißkeinPreis” pod patronatem Burmistrza Miasta Redy. Prace zostały ocenione przez międzynarodową komisję, składającą się z nauczycieli polskich, bułgarskich i niemieckich. Nasze uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę i znalazły się na podium: I miejsce- Katarzyna Wilczewska 8A, III miejsce – Małgorzata Naczk kl. 8A.

Łąki kwiatowe, w ramach akcji Aktywni Błękitni

Tradycyjnie nasi Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele nie zawiedli. Rozumiejąc, że łąki kwitowe poza walorami estetycznymi, są też sposobem na przeciwdziałanie suszy z wielkim zaangażowaniem, a nawet pasją sieją, po czym pielęgnują swoje „łąki kwiatowe".

Mamy NASZĄ stronę z interaktywnymi zadaniami z języka niemieckiego:)

W październiku 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej „E-uczeń - współtwórcą materiałów edukacyjnych”, której efektem końcowym było stworzenie w czerwcu strony internetowej. Uczniowie klas siódmych i ósmych tworzyli zadania, gry, quizy w różnych aplikacjach, tj. learninApps, kahoot, quizlet, zawierające zagadnienia leksykalne i gramatyczne oraz prezentacje multimedialne poprzez Canve.

Prace plastyczne uczniów klasy Ia

Każde dziecko ma swoje prawa: między innymi do nauki, do przyjaźni, do odpoczynku i zabawy, do bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej, bycia szczęśliwym. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy Ia przygotowali prace plastyczne przedstawiające wybrane prawa wynikające z Deklaracji Praw Dziecka.

„Od szkolniaka do żaka”

Bartosz Jaros z  klasy 8a jest Laureatem VI edycji Konkursu „Od szkolniaka do żaka” w kategorii klas 7-8.

Kochani uczniowie,

zobaczcie, ile wkoło Was jest życzliwości. Na przykład te życzenia z okazji DNIA DZIECKA, które Wam tutaj składamy - Wasi nauczyciele. Pamiętamy o Was, tęsknimy, bo dawno Was nie widzieliśmy (na żywo). I bardzo, bardzo dobrze Wam życzymy. A czym są życzenia? Wyrazem życzliwości. Miłego czytania.