II POMORSKA MŁODZIEŻOWA SESJA KRAJOZNAWCZA

4 listopada 2011 roku, uczniowie klasy IV C zgromadzili się pod szkołą w oczekiwaniu na zamówiony autokar, który miał zawieźć ich do Gdyni Oksywia, a właściwie do Klubu Garnizonowego Marynarki Wojennej, w którym to odbywać się miała II Młodzieżowa Sesja Krajoznawcza.

NASZ UDZIAŁ W II POMORSKIM KONKURSIE KRASOMÓWCZYM

Dnia 21 października 2011 roku, w siedzibie PTTK w Gdańsku odbył się II Pomorski Konkurs Krasomówczy. Celem takiego konkursu, jak piszą sami organizatorzy, jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

Dzieci i nauczyciel świetlicy Katarzyna Duda
Baśniowy Bal Przebierańców

25 października 2011r. w świetlicy szkolnej odbył się jak co roku Baśniowy Bal Przebierańców. Bal ten kończył trwający w świetlicy Tydzień z Baśnią

Integracja przede wszystkim!

W ramach realizacji tego szczytnego hasła 27 października uczniowie klasy Ie naszego gimnazjum zdecydowali się zorganizować klasową dyskotekę.

Zbiórka dla schroniska w Dąbrówce

W dniach od 04.11 – 11.11 w naszej szkole odbyła się zbiórka żywności pod wodzą uczennic Blanki Zadworzańskiej i Weroniki Nitkiewicz na rzecz zwierząt ze schroniska w Dąbrówce.

Klasa Ic na tle Ratusza Miejskiego
Ratusz Miejski oczami pierwszaków z klasy I integracyjnej

3 listopada odbyliśmy wycieczkę do Ratusza Miejskiego w naszym Wejherowie.

Zajęcia pod patronatem Jezuickiej Akademii Magis

Od października 2011 roku w naszej szkole odbywają się dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Nie są to zwyczajne zajęcia, bowiem organizowane są we współpracy z Jezuicką Akademią Magis.

Kampania Sadzenie Żonkila

Dnia 11 października br., na terenie naszej Szkoły, odbyła się zapowiadana Kampania Sadzenia Żonkila, w którą zaangażowanych było ponad trzydziestu uczniów III klas gimnazjalnych.

Ic
Czwartoklasiści czytają Pierwszakom

Uczniowie z 4 klasy integracyjnej: Mikołaj Otrocki, Kajetan Ruth, Mikołaj Chachaj, Liwia Struk, Karolina Domagała raz w miesiącu czytają Maluchom z klasy 1 integracyjnej.

Medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października 2011r. w Dworze Artusa w Gdańsku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zasłużonym pracownikom oświaty woj. pomorskiego, zostały wręczone odznaczenia państwowe