Niezwykła lekcja historii

10 października 2017 r. uczniowie klas 7a i 7d wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę, której celem była wizyta w Muzeum II Wojny w Gdańsku oraz Westerplatte.

Konkursu Rady Rodziców dla klas I-III

Regulamin konkursu „TWORZYMY KALENDARZ -MOJE MIASTO”. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz

Wzorem lat poprzednich Rada Rodziców ogłasza konkursu „Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz” promujący Fundusz Rady Rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.

WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH GIMNAZJUM

Etap I szkolny odbędzie się 20 października o godzinie 13.15 w stołówce szkolnej. Kartę zgłoszenia (w załączniku, wypełniona komputerowo) przyjmują p. Paczoch, p. Chodubska, p. Dąbrowska do dnia 18 października do godz. 15.00.

Spotkanie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą

W piątek 6 października uczniowie klasy VI B udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą.

OWOCOWE PRZEKĄSKI ZERÓWCE!

W poniedziałek nasi zerówkowicze własnoręcznie przygotowali pyszne szaszłyki owocowe. Dzieci miały do dyspozycji świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, śliwki, ananasa oraz czerwone i zielona winogrona. Maluchy z łatwością nadziewały na patyczki cząstki owoców.

Prelekcja dla rodziców

16.10.2017r. o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas V-VII SP i II-III Gim. na temat uzależnień (e-papierosy, papierosy, narkotyki).

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje dla rodziców, które odbędą się 16-17 października 2017r.

Wybory do SU

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie to wszyscy uczniowie szkoły. 6 października 2017r. wybrali oni swoich przedstawicieli, którzy stworzyli Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8. W wyborach uczestniczyło 715 uczniów. Nieprawidłowo oddano 13 głosów.

Święto Ziemniaka

W ramach zajęć j. kaszubskiego uczniowie obchodzili w minionym tygodniu Święto Ziemniaka. Jak co roku uczciliśmy jesienne zbiory, rozmawialiśmy na temat historii tradycyjnych, ziemniaczanych potraw a następnie uczniowie wykonali ziemniaczane stwory.