Wesoła Ósemka

Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki!

2021-11-24

Pomaganie, szczególnie w okresie przedświątecznym, może dawać wiele radości zarówno obdarowywanym, jak i obdarowującym. Wspieranie osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, bez wsparcia i pomocy innych, może zmienić sposób postrzegania świata osoby, do której wyciągamy pomocną dłoń.

W tym roku wraz z Radą Rodziców postanowiliśmy przyłączyć się do wspaniałej akcji Szlachetnej Paczki ❤️ Wybraliśmy już rodzinę, której pomożemy. Naszego wsparcia potrzebuje pani Anna wraz z synem Michałem.

Pani Anna to ciepła i serdeczna kobieta, a Michał to szczery chłopak. Mimo trudnej sytuacji cieszą się sobą, zaczynają uczyć się spokojnego życia. Anna lubi gotować i piec pyszne ciasta, które czasem oddaje na cele charytatywne. W wolnych chwilach lubi czytać książki i chodzić na długie spacery. Michał opiekuje się mamą, która potrzebuje wsparcia syna, ponadto jego pasją są oprogramowania komputerowe, z czym wiąże swoją przyszłość.

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy najbardziej potrzebnych dla pani Ani i jej syna.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Odzież

Rodzina nie ma środków na zakup zimowej odzieży. Odpowiednia kurtka oraz leginsy będą stanowić ogromną pomoc dla pani Anny i zapewni jej odpowiednią ochronę w chłodne dni. Potrzebne są również buty zimowe (treki) dla pani Ani i jej syna oraz kapcie dla pani Ani. Rzeczy muszą być nowe, nieużywane.

2. Żywność długoterminowa:

- kasze, ryże, makarony, kawa, herbata, mąka, cukier, olej, bakalie, kakao, słodycze, sól, owoce w puszce, itp.

3. Środki czystości:

- mydło / żel myjący, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, worki na śmieci, papier toaletowy, zestaw kosmetyków NIVEA, itp.

Miłą niespodzianką byłby mikser dla pani Ani, która lubi piec. Potrzebna jest także pościel (160x200 cm) oraz mała komoda.

Podarunki można przynosić do świetlicy szkolnej do 30 listopada.

W razie pytań lub potrzeby udzielenia dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z opiekunami SU, p. Klaudią Koss (świetlica szkolna - 58 738 63 27) lub p. Anną Łaszewską-Piernicką przez dziennik elektroniczny.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w pomoc wybranej rodzinie. Razem możemy więcej!

Przesyłamy link do strony organizatora, gdzie znajdą Państwo dokładny opis zbiórki. https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/54919/1534

Pozdrawiamy, Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego