Wesoła Ósemka

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VIII

2021-02-15

Zapraszamy uczniów klas IV – VII do udziału w konkursie fotograficzno-ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Temat „Błękitno – zielona infrastruktura w moim mieście”

Fotografia ma przedstawiać rozwiązania wykorzystywane na terenach zurbanizowanych mających na celu adaptację do zmian klimatu i korzystnie wpływających na jakość życia. Uczniowie obserwują przykłady działań integrujących struktury zieleni i gospodarkę wodną w miejscu zamieszkania, np. ogrody deszczowe, parki kieszonkowe, łąki kwietne, zielone dachy, fasady, niecki/rowy bioretencyjne. Fotografie mogą przedstawiać małą i dużą retencję, np. oczka wodne, stawy/zbiorniki retencyjne. Elementy błękitno-zielonej infrastruktury można także pokazać na przykładzie powierzchni przepuszczalnych dla wody np. na boiskach lub parkingach.

Fotografię w wersji elektronicznej oraz oświadczenie rodzica (formularz dostępny w wersji pdf) należy dostarczyć do 26 lutego 2021r. do Pani Agaty Walczewskiej lub Dominiki Dąbrowskiej, poprzez dziennik elektroniczny lub teamsy.

Do zdjęcia należy dołączyć:

• tytuł pracy
  • miejsce i datę wykonania fotografii
  • opis zdjęcia (max. 2 zdania o  miejscu wykonania, uzasadnienie wyboru), Zdjęcie musi być zapisane w formacie jpg (rozdzielczość: min 300dpi, plik nie większy niż 10MB). Zezwala się na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. kontrast, nasycenie). Nie zezwala się na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji; nie można także dokonywać fotomontaży.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie przekazanych prac konkursowych w ramach działalności promocyjnej i reklamowej Związku (w prasie, katalogach, plakatach, wystawach oraz we wszelkich innych wydawnictwach).

Do pobrania: