Wesoła Ósemka

Sąd nad Królową Śniegu

2021-02-15

Z początkiem lutego uczniowie klasy 2d wzięli udział w ciekawej lekcji, której motywem przewodnim była „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena. Klasa zamieniła się w salę rozpraw. Dzieci z powagą przystąpiły do zaproponowanej aktywności i świetnie przygotowały się do powierzonych ról. Wykazały się doskonałą wiedzą z zakresu treści lektury, świadomością działania organu, kreatywnością. Decyzją klasowego sądu Królowa Śniegu została uznana za winną porwania Kaja i skazana na wiele lat życia w samotności w mroźnej, śniegowej krainie.

Oriana Miotk