Wyspa Zagadek zdobyta !

2019-10-07

Dnia 21 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 43 w Gdyni odbył się finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek", do którego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Katarzyna Wilczewska z 8 a i Marta Kwiatkowska z 8 c.

Konkurs ma na celu rozwinięcie myślenia twórczego i jest przeznaczony dla uczniów klas 4-7 (pierwszy etap odbył się w czerwcu) Uczniowie muszą wykazać się kreatywnością i niekonwencjonalnym podejściem do tematu.

W roku szkolnym 2018/2019 nadesłanych zostało blisko 1000 prac. Do finału zaproszono 65 osób z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Gościcina, Kwidzyna, Koleczkowa, Lądka Zdrój , Luzina, Łubiany, Malborka, Olsztyna, Opalenicy, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Rumi i  Wejherowa. Ostatecznie tytuł laureata i nagrodę w postaci wyjazdu do Ośrodka Kreativum w Szwecji udało się uzyskać Marcie Kwiatkowskiej.

Gratulujemy Kasi i Marcie!