Tak bawiliśmy się w podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych!

2019-10-07

26 września 2019r. uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Dwa dni wcześniej na ścianach naszej szkoły nauczyciele języków obcych rozwiesili ciekawostki dotyczących języków używanych przez Europejczyków. Podczas przerw uczniowie pilnie zapoznawali się z zamieszczonymi tam wiadomościami, gdyż z plakatu informacyjnego dowiedzieli się, że już 26 września będą musieli wykazać się wiedzą na temat języków. W dzień obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych gospodarze otrzymali od nauczycieli karty pracy z zadaniami dla całej klasy. Uczniowie nie tylko wykazali się bystrym okiem, skrupulatnie wykorzystując wiedzę zamieszczoną na ścianach szkoły, ale i kreatywnością. Jedno z zadań wszakże zobowiązało ich do wymyślenia okrzyku zachęcającego nastolatków do nauki języków obcych, jako przykład podamy następujące:

zawołanie klasy VIII c: "Angielski, niemiecki - to prosta sprawa, ucz się języków to modna zabawa, a kto języków dużo zna, ten przyjaciół wielu ma!!!"

zawołanie klasy VII d: "Każdy dzieciak Ci to powie, lepiej mieć angielski w głowie!!!"

zawołanie klasy VI a: "Języki obce warto znać, jeśli chcesz poznawać świat!!!"

Inne zadanie ukazywało pomysłowość naszych uczniów i talenty plastyczne przy projektowaniu logo Dni Języków Obcych 2019 na koszulce, co obrazują przedstawione poniżej zdjęcia. Zwycięscy Turnieju klas:

klasy V: V c oraz V b

klasy VI: VI e oraz VI a

klasy VII: VII d

klasy VIII: VIII c

Klasy czwarte podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych przystąpiły do konkursu „Spelling Bee”, pokazując jak pięknie literują wyraz w j. angielskim.

Wynik Konkursu dla klas IV „Spelling Bee”:

I miejsce- kl. IV c

II miejsce- kl. IV a

III miejsce- kl. IV b

W przygotowaniach do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych pomogły również p. Sabina Grzenkowicz oraz p. Maria Zybała, które przygotowały piękne dekoracje.

Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za zaangażowanie i włożoną pracę.

Nauczyciele języków obcych