Na tropie dzikich zwierząt-Nadleśnictwo Tuchola

2019-06-11

5 czerwca uczniowie klasy 2B oraz 2D wybrali się na wycieczkę po leśnych terenach Borów Tucholskich. Pierwszym przystankiem było Technikum Leśne w Tucholi, gdzie zwiedziliśmy izbę bioróżnorodności. Po krótkiej lekcji i wielu cennych informacjach dotyczących lasu oraz pracy w lesie, dzieci miały okazję skorzystać z symulatora ścinki drzew. Zajęcia praktyczne to coś co lubimy, sygnały które graliśmy na rogach, może nie były idealne, jednak sprawiły, że na naszych twarzach pojawiły się uśmiechy. Sygnały grane na rogach najczęściej można usłyszeć podczas polowań. Następnie mieliśmy okazję stanąć twarzą w twarz z sokołem, gdzie usłyszeliśmy wiele cennych informacji o ptakach. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Nadleśnictwo w Woziwodzie. Mieliśmy okazję spotkać najstarszego mieszkańca „ Zbyszko”-dąb, który ma już ponad 400 lat i jest pomnikiem przyrody. Przeszliśmy się ścieżką edukacyjną przez rezerwat przyrody i mieliśmy okazję usłyszeć szum lasu, szum rzeki Brdy, jak również usłyszeć głosy wielu ciekawych zwierząt. Podziwialiśmy piękne widoki. Nasza pani przewodnik oprowadziła nas również po muzeum ze zwierzętami, a na zakończenie wspólnie upiekliśmy kiełbaski. Wszystkich zapraszamy na wycieczkę w te piękne zielone tereny. Nadleśnictwo Tuchola jest nadleśnictwem dydaktycznym, co oznacza, że na jego terenie odbywają praktyczną naukę do zawodu uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi.

Alina Kowalewska i Gabriela Kitowska