Kaszubska wycieczka

2019-06-10

W piątek 7.06.19r. najstarsze grupy uczniów uczęszczających na zajęcia j. kaszubskiego uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Dzieci zwiedziły m.in. Kościół św. Katarzyny gdzie miały okazję zobaczyć znany im z legend carillon, grób Heweliusza, Muzeum Zegarów Wieżowych i najdłuższe na świecie wahadło, a także zobaczyć panoramę miasta z wieży kościoła. Następnie grupa udała się do kościoła św. Brygidy, aby zobaczyć znany bursztynowy ołtarz, piękną architekturę i ekspozycję poświęconą błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. W dalszej części wycieczki dzieci udały się do Ośrodka Kultury Morskiej nad Motławą, zwiedzały aktualne wystawy oraz miały możliwość wejść do zabytkowego Żurawia. Ponadto uczniowie zwiedzali znane miejsca w Gdańsku i dzięki przygotowanym wcześniej informacjom każdy prezentował poszczególne obiekty reszcie grupy. Opiekunem a przede wszystkim przewodnikiem grupy była mgr Gabriela Kitowska.

M. Walikowska