To było boskie spotkanie!!!

2019-06-05

3 czerwca w SP nr 8 odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego dla klas 5. Aby móc wziąć udział w tym wydarzeniu, uczniowie trzech wejherowskich szkół podstawowych musieli przejść pierwszy etap konkursu w swoich macierzystych placówkach oraz utworzyć zespoły. Ostatecznie w ramach turnieju pięć drużyn zmagało się z nietuzinkowymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. Uczestnicy odpowiadali na pytania „zerwane” z hesperydzkiej jabłoni o złotych owocach, prowadzili trudne dialogi („Mam problem…”) pomiędzy mitycznymi bohaterami wylosowanymi na kole fortuny, prezentowali reklamę mitycznego atrybutu, scenkę z wybranego mitu, a także rysowali komiksy. Wszystkim drużynom boskich mocy dodawały boginie – opiekunki z klasy 8 a i 3d (Amelia Nowakowska, Julia Ryńska, Karolina Malinowska, Wiktoria Prochera oraz Malwina Bonarowska). Imprezę brawurowo i w boskim stylu poprowadzili Barchilles Jarzynos (Bartek Jarzynowski, 8 a) oraz Konrados Rodos (Konrad Rohde 3 e).

Oba etapy konkursu zorganizowały i przeprowadziły polonistki tworzące Sieć współpracy i samokształcenia KreAktywni Wejherowo. W skład tej grupy wchodzą nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Bożena Jankowska), Społecznej Szkoły Podstawowej (Anna Sobczak, Dorota Szaluś) oraz Szkoły Podstawowej nr 8 (Olga Bank, Beata Biniek, Marzena Ryńska, Elżbieta Witzling, Anna Jarzembińska).

Konkurs wygrała jedna z drużyn Społecznej Szkoły Podstawowej (Zuzia Piotrowicz, Ania Maliszewska, Julia Adamowicz, Iga Hermann), o jeden punkt wyprzedzając zespół SP nr 8 (Zuzia Farkowska, Natalia Czoska, Sara Blaszke, Agata Czoska) . Trzecie miejsce wywalczyła drużyna SP nr 6 (Patryk Chruścielski, Aleksander Wiśniewski, Julian Piotrzkowski, Natalia Wojnarowska). Nie mogło oczywiście zabraknąć ambrozji i nektaru, a także nagród i wieńców (wierzbowych – taki mamy klimat ;) ) dla zwycięzców.

„Motywacja do nabywania szerokiej wiedzy, znacznie wykraczającej poza program nauczania i świetna zabawa” – tak uczestnicy i ich opiekunowie skomentowali to wydarzenie. Sieć współpracy KreAktywni planuje zatem uczynić z tego przedsięwzięcia wydarzenie cykliczne, by każdy piątoklasista mógł w szkole poczuć się bosko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia - https://photos.app.goo.gl/tinCSxrx1hr2HkiCA