Nasi koszykarze zdobywają srebro w Finale XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minikoszykówce Chłopców!!!

2019-05-20

8.05.2019 roku w halach sportowych naszej SP nr 8 w Wejherowie oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie, odbył się Finał XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów szkolnych z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie, która w finale pokonała gospodarzy turnieju, czyli Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie. Jest to bardzo dobry wynik naszych koszykarzy na co dzień reprezentujących klub UKS Basket-Ósemka Wejherowo. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie – Pani Danuta Czernewska oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Sopocie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Wiktor Jaroszek, Hubert Frey, Łukasz Gąsiewicz, Cezary Zabrocki, Oskar Lesner, Kacper Macholl, Oliwier Rohde, Szymon Żmuda, Adam Czoska, Nikodem Kołodziejski, Rafał Labudda, Antoni Parol, Bartosz Opara, opiekun drużyny – Kordian Zabrocki)

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kolbudach

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gdańsku

VI miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie

Warto również dodać, że nasi troszkę starsi koszykarze (roczniki 2003-2005, VII, VIII klasy SP i III GIM) zajęli bardzo dobre IV miejsce.

Podczas Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbywających się w Słupsku 4 kwietnia. W finale wojewódzkim wystąpili:     Adrian Popławski, Leonard Łęgowski, Łukasz Sznajder, Piotr Bielawa, Bartosz Bonarowski, Szymon Grabski, Kacper Iterman, Nikodem Nikrant, Kacper Stawicki, Szymon Nowicki, Mateusz Macholl, – opiekun drużyny – Kordian Zabrocki.