Niezwykła lekcja historii

2019-04-08

Dnia 4 kwietnia 2019 r uczniowie klasy 8 a brali udział w niezwykłej lekcji historii w siedzibie Wejherowskiej Wspólnoty Pokoleń. Młodzież poznała losy polskich komandorów, którzy walczyli z Niemcami, broniąc polskiego wybrzeża, a po II wojnie światowej i powrocie do ojczyzny z niewoli zostali aresztowani i skazani przez ówczesne władze, na niektórych z nich wykonano karę śmierci. Wysłuchali również relacji uczestnika wydarzeń, które miały miejsce podczas Wydarzeń Sierpniowych 1980 r na Wybrzeżu - pana Adama Rosińskiego.

Spotkanie to zrobiło na uczniach wielkie wrażenie i z pewnością zapamiętają je na długo.