Miejski etap XXXVI edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej już za nami!

2019-03-13

Jak co roku w naszej szkole odbył się miejski etap konkursu recytatorskiego. Przedstawiciele wejherowskich szkół zaprezentowali interpretacje polskich utworów poetyckich. Z biorących udział   w turnieju komisja wyłoniła dwoje zwycięzców każdej kategorii wiekowej, którzy 25 marca wezmą udział w etapie rejonowym. Zwyciężczyniami w kategorii „Klasy I-III szkół podstawowych" zostały: uczennica Szkoły Podstawowej nr 8  Urszula Schwann oraz Agnieszka Puto ze Szkoły Podstawowej         nr 11. W kategorii „Klasy IV-VI” wygrali - Zbigniew Trusewicz (uczeń Szkoły Podstawowej nr 6) i Marta Pranga reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5. Wśród przedstawicielek klas gimnazjalnych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 Dominika Minorowicz, a drugie miejsce zajęła Dominika Milewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6. Reprezentantkami naszego miasta w Turnieju Poezji Śpiewanej zostały: uczennica naszej szkoły - Aleksandra Pilarska oraz przedstawicielka Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego - Maria Warkusz. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Elżbieta Witzling i Marta Borawska-Hennig

Zdjęcia - https://photos.app.goo.gl/CmoYAKw3PtV31FcM7